Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся як можна зміцнювати здоров'я свого малюка за допомогою гімнастики і вправ на фітболі, навчитеся правильно вибирати м'яч для дитини.

Зміст

Сподіваємося, ніхто не стане заперечувати користь щоденних фізичних вправ для дорослих? Всім давно відомо, наскільки корисна ранкова гімнастика. Вона допомагає організму прокинутися і цілий день бути в тонусі. Тому не менш важлива і необхідна зарядка і для малюків.

Зарядка для новонароджених

Як правило, гімнастика для немовлят не настільки складна, як для дорослих. По суті, новонароджений малюк в процесі занять вчиться пізнавати своє тіло, розвиває координацію рухів, стимулює всі органи чуття. Це відбувається швидше, якщо мама буде ласкаво розмовляти з крихіткою і коментувати всі свої дії.

протягивает_руки.png

Не складні вправи для грудничка розвивають у немовляти вроджені рефлекси ходьби і повзання. Звичайно, якщо Ви не є прихильником постійного тугого сповивання, Ваш малюк може вільно рухати ніжками і ручками, ранкова гімнастика не є обов'язковою. Проте, фізичні вправи дуже важливі і потрібні. Нехтувати ними не слід!

Адже зарядка з малюком - це час, проведений малюком в тісному контакті з Вами. Ви погладжуєте шкірку дитини, ніжно торкаєтеся його ручок, ніжок і всього тільця, розмовляєте з ним. В результаті Ви помітете, як після щоденних занять покращиться м'язовий тонус немовляти, а також його загальне психофізіологічний стан.

Пам'ятайте!

Якщо Ваш малюк повністю здоровий і Ваш лікар не знаходить протипоказань, то зарядка з дитиною може початися вже з другого тижня життя немовляти.

 Спочатку займайтеся плавними, повільними рухами, погладжуючи від ніжок і ручок до центру тіла. Рухи повторюйте до п'яти разів, загальний час ранкової гімнастики не повинно бути більше десяти хвилин.

вытягивает_руки.png Пам'ятайте!

Ні в якому разі не тисніть на хребет, шлунок, печінку і серце: в цих місцях погладжування повинні бути особливо ніжними! Зарядка повинна приносити задоволення, а не роздратування!

Звертаємо Вашу увагу, що тут ми говоримо про просту зарядку, а не про спеціальні масажі або лікувальні комплекси. Вправи для немовлят настільки не складні, що можна виконувати їх самостійно в довільному порядку.

Фітбол для немовлят

Фізичні вправи для немовлят можна проводити і на фітболі. Педіатри вважають, що вправи на фітболі для немовлят можна починати з віку двох тижнів. М'яч підходить і для абсолютно здорових діток і для малюків, які мають проблеми.

на_мяче.png

Буде краще, якщо Ви попередньо проконсультуєтеся у свого доктора щодо саме Вашої дитини. Можливо, лікар порадить Вам кілька вправ або підкаже, на що звернути увагу.

Доведено, що гімнастика на м'ячі для новонароджених сприятливо впливає на загальний фізичний розвиток малюків:

• прекрасно знімає гіпертонус м'язів

• сприяє розвитку вестибулярного апарату крихти

• встановлює координацію рухів немовляти

• сприяє виведенню газіков з кишечника малюка

• покращує роботу шлунково-кишкового тракту

• знімає коліки

Крім усього іншого, вправи для немовлят на фитболе покращують кровообіг, сприяють встановленню правильного дихання, виступають відмінною профілактикою захворювань хребта.

на_фитболе_грудничок.png

 М'яч гарний ще й тим, що погойдуючись на ньому, малюк ніби постійно перебуває знову в животику у мами і швидко заспокоюється.

Спробуйте заколисати немовля, сидячи на фітбол і Ви здивуєтеся швидкого результату!

Якісний м'яч для новонароджених повинен бути великого діаметру (75 см), щільної структури. Ні в якому разі не ковзати і не мати неприємного запаху. Простежте, щоб ніпель був надійно упаяний, а сам виріб не мало помітних швів і мало антивибухові функцією.

Пам'ятайте!

 Економити на спортивному снаряді не варто, фітбол буде потрібен Вам ще довго!

на_фитболе_груднички_с_мамами.png

Ось найважливіші правила, які обов'язково необхідно дотримуватися під час занять з фітболом

1. Починайте заняття на м'ячі з дитиною, підтримуючи його за щиколотки, передпліччя, спинку або животик.

2. Не тримайте малюка за ступні або ручки - можливі травми.

3. Накрийте м'яч пелюшкою, а сам малюк нехай залишиться голяка - одяг буде тільки заважати.

4. Не починайте заняття відразу після годування, почекайте мінімум годину.

Також не варто займатися, якщо малюк не в настрої. Розмовляйте з немовлям під час гімнастики, всі свої дії супроводжуйте пісеньками або примовками.

Найпростіша щоденна гімнастика на м'ячі для новонароджених включає в себе наступні вправи:

• Похитування на животі. Кроха лежить на животику, ви підтримуєте його за спинку або попку і погойдуються м'яч вперед - назад, вправо - вліво. Відмінно для позбавлення від кольок і виходу газіков.

• Жести на спинці. Все те ж саме, як і у вправі вище. Тільки слідкуйте за головкою крихти, вона не повинна закидатися!

• Вправа пружинка. Покладіть немовля на животик, притримуйте за спинку і щиколотки і м'яко пружиньте м'ячем.

• Вправа годинник. Немовля лежить на спинці, ви тримаєте його за грудку і обертає фітбол по руху годинникової стрілки, а потім проти неї.

• Покладіть малюка на спинку на ліжко, фітбол підкотите до його ніжок, дитина почне активно відштовхувати м'яч.

Нехай все не вийде відразу на «відмінно», це не важливо. Головне - фітбол для новонароджених повинен приносити радість Вашій дитині!

Можливо, Вам сподобається відео від досвідченної мами

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

клиники для наркоманов