Прочитавши цю статтю, Ви будите знати, як змінюються очі у новонароджених, як чистити очі, навчитеся обробляти і лікувати їх закиснення.
Зміст:

Очі у новонародженого до року

Ваш малюк тільки починає свій життєвий шлях пізнання навколишнього світу. Можливо, Ви вже чули, що 90% інформації кожен з нас отримує за допомогою очей. Для цього про його оченятах Вам потрібно піклуватися з найперших днів його життя.
Вам, безперечно, зрозуміло, що весь організм Вашої дитини тільки починає формуватися і розвиватися. Тому запам'ятайте, що клітковина сітківки ока новонародженого ще абсолютно не спроможна розрізняти ніякі фарби. Їй потрібно ще півроку рости і розвиватися.
Причому, Вам також важливо запам'ятати, що поки не встановлені точні терміни з виникнення фіксації окремого предмета у немовлят. Комусь це вдається в 2 місяці, а кому-то в 4.
Пам'ятайте!

Тільки до 2-3 років завершується ріст і розвиток очей у всіх діток

48_Глаза_у_новорожденных.png

Хоча косоокість Ви можете помітити і раніше, але до 6-10 тижня життя у малюка будь-який прояв блукаючих рухів очей, вважається нормою.

Також фахівцями встановлено, що звуження зіниць при яскравому світлі, закривання очей, блукання погляду - все це до 2 - 5 тижнів теж норма. А ось після 2-5 тижня Ви можете помітити прояв справжньої фіксації. Якщо Ваш малюк в 2 місяці вже починає пильно розглядати як рухається, блискучий об'єкт, а в 3 місяці фіксує свій погляд, тоді Ви можете спостерігати поступове удосконалення його зору.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що всі немовлята мають далекозорість з народження, а разом з розвитком фіксованого зору відбувається і розвиток відчуття кольору. Цей процес формується від 2 до 6 місяця життя. Причому, спочатку фахівцями встановлено, що новонароджений відкриває для себе червоний колір, а до 6 місяців ще й жовтий, блакитний, зелений, коричневий, білий і нарешті, фіолетовий.
Пам'ятайте!

Тільки до 3 років у дітей сформується повне колірне відчуття всіх основних кольорів і далі буде продовжувати вдосконалюватися розпізнання різних відтінків
Ви зможете помітити у свого малюка виникнення просторового сприйняття після 4 місяцю. Ось тільки з цього часу він буде правильно визначати напрямок, хоча він поки не вміє ще правильно оцінювати відстань, а тільки ловить тінь предмета.
Пам'ятайте!

Фахівці встановили, що просторове сприйняття новонародженого починає формуватися тільки в другому півріччі
Найважливіше в цей період для новонародженого, щоб Ви регулярно оглядали його очі. Тому, що у них ще немає головного захисту - сльозовиділення.
Хоча цей процес може з'явитися у дитини до 2 місяця, але не буде вважатися відхиленням і в 4 місяці.
Тепер Вам необхідно розуміти, що ще сам слізно-носовий канал у новонароджених широкий. Через це під час нежиті у малюка можуть почервоніти очі. Та може поширюватися носова інфекція.
Для повної Вашої впевненості, що увесь розвиток очей відбувається правильно, регулярно відвідуйте дитячого лікаря-офтальмолога. Фахівцями рекомендовано перший раз показати малюка в 1 місяць життя. Для того, щоб лікар визначив яка у Вашого малюка вже сформувалася здатність бачити, як працюють його повіки, оцінити рухливість самих очей.
Потім, можна буде відвідати до лікаря в 6 місяців для визначення стану очного дна і рефракції. І тільки в 1 рік фахівець зможе точно поставити діагноз, якщо у малюка косоокість. А ось гострота зору перевіряється тільки у трирічного малюка.

48._1__Глаза_у_новорожденных.png

Про варіанти кольору очей у немовляти Ви можете дізнатися з відео

 Чим обробляти очі новонародженому

Ви знаєте, що очі новонародженого потребують догляду і гігієни, так само як і всі інші органи. Тим більше в перші тижні життя.
Безумовно, в перший раз Вам буде здаватися все дуже хвилююче. Однак тільки Ваша ніжність, наполегливість і делікатність забезпечать дитині повний комфорт і чистоту.
Вам буде цікаво знати, що сама процедура досить проста. Головне, щоб у дитини не було на слизовій проблем. Адже вже на 4-5-й день буває у дітей починається гноїння на очках - кон'юнктивіт новонароджених. Хоча, ця проблемка ніяк не впливає на гостроту зору малюка і досить легко лікується, проте краще її уникнути заздалегідь.
Зазвичай проблема усувається досить швидко - дитячий лікар індивідуально призначає спеціальні краплі.
Ось тільки в подальшому потрібно строго стежити за чистотою очей - проводити щоденні умивання. Тільки для цього Вам потрібно приготувати по 4 ватні диски на одне умивання і ємність з чистою водою кімнатної температури. Протирайте оченята змоченими дисками 2 рази: вранці і вдень тільки від зовнішніх куточків до перенісся, а потім сухими приберіть залишки води навколо очей.

48._2Глаза_у_новорожденных.png

Ця щоденна процедура обов'язкова, поки не почнете купати малюка у ванній, тобто до заживання пупкової ранки!
Запам'ятайте найважливіші моменти:

  • Одним ватним диском можна витирати тільки 1 раз одне око!
  • Ні в якому разі не застосовуйте вологі серветки для гігієни свого малюка!
  • Для промивання очей потрібна лише чиста кип'ячена вода!
  • Крихітна біляста кулька, яку Ви можете помітити вранці у внутрішньому куточку ока малюка, абсолютно не означає хворобу. Це просте накопичення фізіологічних виділень за ніч!

Але якщо Ви вранці побачили обліплені білими згустками все повіки у немовляти, обов'язково зверніться до лікаря!
Пам'ятайте!

Тільки лікар може визначити, яке захворювання очей у малюка: кон'юнктивіт або дакріоцистит, коли почалося запалення або це закупорка слізних каналів

Можливо, Вам сподобається цей відео матеріал

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар

наркологические центр в киеве