З цієї статті Ви дізнаєтеся найпоширеніші причини того, чому дитина погано спить, і як ці причини усунути.

Зміст:

Дитина погано засинає

У більшості випадків новонароджене немовля спить добре і міцно.

14.1.png

Але іноді батьки стикаються з тим, що дитина погано засинає.

Вчені-сомнологи (фахівці з досліджень сну) вважають, що инсомния - проблема з засипанням, зустрічається майже у 15% дітей.

Прийнято розділяти инсомнии на первинні (пов'язані з порушенням розпорядку дня дитини) і вторинні (порушення в роботі центральної нервової системи).

Пам'ятайте!

 Для постановки правильного діагнозу в кожному випадку, необхідно звернутися до педіатра і невролога

Не будемо втручатися у причини вторинних ісомній, так як їх виявлення і лікування - справа, яка потребує втручання профільних фахівців. Поговоримо про найбільш частих, первинних інсомніях, і розповімо, що робити, якщо дитина погано засинає.

Почему_маленький_ребенок_плохо_спит.png

Найчастіше у новонароджених немовлят і дітей до року зустрічаються:

• Інсомнія поведінкова

Це означає, що Ви допустили помилку, неправильно організувавши власну поведінку і поведінку крихти в період приготування до сну.

Виражається це в наступному: крихітка не може заснути самостійно - йому обов'язково потрібно Ваша присутність. Або ж, навіть заснувши, негайно прокидається і гірко плаче, поки ви не закачає його на ручках знову.

Якщо Ви зіткнулися з такою проблемою, значить, спочатку Ви вели себе невірно, при засипанні крихти. Немовля звик спати на Ваших руках, звик, що його заколисують і мама поруч. Тому він буде голосно протестувати проти зміни ситуації і вимагати повернення звичного стану справ.

14.2.png

Пам'ятайте!

Вчені вважають, що неправильно, коли крихта засинає з заколисуванням, з пальчиком або пляшкою в роті, або у Вашій присутності

Чому?

Та тому, що прокинувшись в будь-який момент і не виявивши поруч Вас чи звичного йому предмета (пляшечку, соску), крихта почне голосно плакати і вимагати «повернути все, як було».

Порада!

Покладіть поруч з малям іграшку, з якою він і буде засипати

Якщо ж навик «неправильного» засипання вже закріпився, постарайтеся м'яко звести свою присутність біля ліжечка до необхідного мінімуму, як правило, протягом тижня крихта звикає до нових правил.

Порада!

Виробіть і чітко дотримуйтесь певний розпорядок

Наприклад, Ви викупали немовляти, погодували його, заспівали колискову або розповіли казочку і тихо пішли. Намагайтеся, щоб крихітка звик засинати самостійно.

• Інсомнія харчової поведінки

Вона означає, що при кожному пробудженні крихти і при засипанні Ви неодмінно пропонуєте йому поїсти або попити. Це шкідливо, адже таким чином крихта за одну ніч може з'їсти або випити близько літра їжі.

14.3.png

Пам'ятайте!

 «Шкідливою» нічна їжа вважається з піврічного віку

Медики переконані, що після півроку денних запасів їжі малюку вистачає, особливо якщо він харчується за розпорядком. Нічні годування можуть привести до запалення внутрішнього вушка (їжа, яка приймається лежачи, може потрапити в євстахієву трубу), карієсу, гормональних збоїв.

Зіткнувшись з тим, що крихта погано засинає, не поспішайте вимагати від лікарів лікарські засоби. Постарайтеся налагодити чіткий розпорядок дня. Якщо ж режим не допоміг, порушення сну стали стійкими і не піддаються звичайному лікуванню, постарайтеся звернутисядо дитячого лікаря-сомнолога або невролога. Він обов'язково знайде причину порушень і допоможе її усунути.

Дитина погано спить вдень

Любляча мама знає, наскільки важливий і обов'язковий денний сон для немовляти, але трапляється, що дитина погано спить вдень.

Порада!

 Щоб чітко знати, скільки ж саме часу Ваша дитина проводить уві сні, протягом 4 днів запишіть все проміжки його сну, включаючи дрімоту. Обов'язково відзначайте час доби: наприклад, ранок, спав з 9.10 до 9.40, день з 12.25 до 14.15 і т.д.

Зібравши дані за кілька днів, підсумуйте час і порівняйте з загальними нормами. Якщо ви переконаєтеся, що сну мало і правда, новонароджена дитина погано спить, терміново виправляйте ситуацію наступним чином:

• Можливо, Ви укладаєте крихітку в неправильний час.

Пам'ятайте!

Вченими доведено, що кращими періодами для засипання вважаються: 8.30-9.00 годині ранку і близько 12.30-13.00 дня

В цей час організм малятка найбільш готовий до сну. Щоб малятко з задоволенням заснув в ранковий час, прокинутися він повинен раніше сьомої ранку.

• Карапуз не встиг переключитися з гри на сон.

Часто малюк погано засинає вдень, коли мама укладає його відразу після веселої і активної гри.

Пам'ятайте!

Дотримуйтеся розпорядку, перед засинанням не плануйте активних дій, а після 3 місяців укладайте крихту спати тільки в певному місці (його ліжечку)

14.4.png

• У дитячій занадто світло і шумно.

Максимально затемніть кімнату, попросіть домашніх рухатися тихо і не шуміти.

• Ви занадто рано відмовилися від другого сну.

Не варто прибирати ранковий сон у карапузів, яким немає ще й року. Також дуже бажано зберегти його хоча б до півтора років.

Пам'ятайте!

Дітям фізіологічно дуже потрібен другий сон

• Малютка не може заснути один.

Постарайтеся м'яко і ненав'язливо звести свою присутність при засипанні крихти до мінімуму. Поступово припиняйте заколисувати крихітку, а, для початку, просто потримайте на ручках і покладіть.

Пам'ятайте!

Якщо дитина спить на прогулянці, то, після засипання не качайте коляску, поступово він звикне спати без руху

Дитина погано засинає ввечері

Трапляється, що дитина погано засинає ввечері. Чому таке відбувається? Що робити, щоб все-таки укласти крихту? Найчастіше причини наступні:

• Карапуз ще не втомився.

• Він голодний, хоче пити або у нього щось болить.

• Щовечора, особливо якщо дитина погано спить, Ви починаєте переживати, і Ваша нервозність передається крихті.

• Навколо немовляти занадто шумно, вимкнений яскраве світло.

• Йому незручно в одязі або потрібно змінити памперс.

• Перезбудження.

Також можливо, що Ви порушили або ще не виробили індивідуальний ритуал для засипання, змінили обстановку в дитячій.

Пам'ятайте!

Лікарі радять ввечері обов'язково провітрювати дитячу, підтримувати в ній температуру близько 20 градусів, не укутують крихту, активні ігри перенести на вулицю

Порада!

Якщо немовля 4 місяці погано спить без Вас, постарайтеся між своїм тілом і тільцем крихти в останнє годування укласти м'яку іграшку

Немовля засне, ви потихеньку покладіть його в ліжечко і підете, а іграшка залишиться. Поступово малюк до неї звикне.

6.1.png

Дитина погано спить вночі

За словами американських лікарів, ситуація, при якій дитина погано спить вночі, цілком може вважатися варіантом норми. Йдеться про дітей до рочку. За останніми дослідженнями, з такою неприємністю стикається кожна друга сім'я.

Основні причини:

• Особливості віку.

Новонароджені діти до півроку обов'язково потребують нічних годівлях, тому прокидаються. У більшості випадків у дітей в цей момент більш тривалий поверхневий сон, а не глибокий. Прокинувшись, немовля може заснути знову або покликати Вас.

Порада!

 Налагодьте розпорядок дня, поставте ліжечко крихти поруч зі своїм ліжком, будьте терплячі і все налагодиться

• Темперамент.

Не секрет, що міцно сплять і швидше засинають більш спокійні діти. Якщо ж у Вас підростає «єгоза», постарайтеся зробити вечірні години дуже спокійними, влаштуйте так, щоб ніщо не хвилювало і не лякало крихту.

Порада!

Допоможіть малюкові повністю розслабитися

• Мало рухливих ігор протягом дня.

Трапляється, що погано спить дитина 7 місяців тому, що просто не втомився. Він не повзав, не грав з мамою, не відчиняв для себе щось нове. Тобто, запас енергії не використаний.

Порада!

Постарайтеся знайти способи виплеснути енергію малюкові під час прогулянок або в іграх

• Малятку не зручно спати.

Не підходить піжаму, жарко, холодно, жорсткий або м'який матрац.

Порада!

Терміново прийміть заходи щодо усунення незручності

• Крихітка прихворів.

Сон порушується, якщо ось-ось проріжуться зубки, болить животик, піднялася температура.

Порада!

Полегшите малятку біль, наскільки це можливо

• Зміна загальної обстановки в сім'ї.

Можливо, Ви переїхали або просто прибрали ліжечко карапуза в окрему кімнату. Тут потрібно просто перетерпіти період звикання.

Порада!

 Поясніть карапузові, що все залишилося як і раніше, Ви поруч, просто він вже виріс

Як бачите, причин для порушення сну дуже багато, але їх, в більшості випадків, можна подолати без лікарських засобів. Тому для початку спробуйте всі запропоновані Вам способи, якщо вони не допомогли - варто звернутися до фахівців.

Можливо, Вам допоможе більш точно організувати сон малюка ця таблиця

14.5.1.png

Оцініть матеріал
(2 голосів)

1 Коментар

  • cospcolMab cospcolMab 14 лист. 2017

    Ура!!!! Наши победили :)

    ---
    Абсолютно с Вами согласен. Мне кажется это хорошая идея. Я согласен с Вами. скачать полную версию fifa 15 pc, скачать fifa 15 на пк 32 бит а также фифа 16 официальный сайт fifa 15 cracks 3dm v5 торрент

    Reply

Залишити коментар

наркологический диспансер киев