Прочитавши цю статтю, Ви будите знати, як обробляти пупок у новонародженого, розуміти, як важливо стежити за ним - щоб не кров і не був вологим, дізнаєтеся скільки зазвичай часу заживає звичайний пупок у новонародженого.
Зміст:

Пупок у новонародженого немовляти

Ви, звичайно, розумієте, що внутрішньоутробний розвиток кожної дитини відбувається через пуповину. До її складу входять три кровоносні судини - вени з яких одна артеріальна і дві венозні. Через артеріальну судину в організм майбутньої дитини з плаценти приходить кисень і різні поживні речовини, а по венозних судинах - до матері повертається венозна кров - «відпрацьована». Цікаво, що ці судини для запобігання їх пошкодження оточені спеціальною драглистою речовиною.

47.1_Пуповина.png

З моменту народження зникає необхідність в такому забезпеченні подальшого фізичного розвитку немовляти. Малюк починає все робити самостійно: дихати, ковтати першу свою їжу - материнське молоко, виділяти відпрацьовані речовини з допомогою своїх кишечника і нирок. Всі ці вроджені навички дозволяють малюкові відмовитися від харчування через пуповинні судини. Тому відразу після народження на них накладають спеціальний затискач і потім їх акуратно перерізають. У немовляти залишається тільки невелика ділянка пуповини, приблизно 2см.

47_Пуповина.png

Пам'ятайте!

Через цю пупкову ранку існує ризик інфікування усього організму малюка

Тому Вам необхідно докласти максимум зусиль, щоб процес її загоєння пройшов швидко і якісно.

47.2_Пуповина.png

Як потрібно правильно обробляти пупок новонародженого

Якщо Ви будете дотримуватися досить прості правила гігієни пупкової ранки, то сам пупок заживе дуже швидко - за 3 - 5 днів. Однак, Вам потрібно знати, що бувають відхилення на 1-3 дні.
Перше правило
Обов'язково добре провітрюйте ранку. Намагайтеся менше одягати малюка в синтетичні тканину, які створюють небажаний парниковий ефект на тілі немовляти.
Друге правило
Намагайтеся ретельно дезінфікувати ранку. Для цього Вам допоможе 3% р-р перекису водню. Намагайтеся частіше протирати їм тіло навколо пупка Вашого новонародженого: після зміни підгузників, після купання.
Третє правило
Чи не купайте дитини поки не відокремиться пупковий канатик. Потім уважно стежте, щоб в ранку не потрапляла солона волога з пелюшок або підгузників, щоб не викликати роздратування. Але якщо таке сталося - швидко обробіть все перекисом водню.
Фахівці встановили, що саме загоєння пупкової рани відбувається поетапно:

  1. До 3-5 дня з моменту народження пуповина виглядає як вузлик
  2. З 3-5 дня вона абсолютно підсихає і сама відвалюється
  3. До 3 тижнів досить глибока пупкова ранка буде поступово гоїтися. У цей період може навіть трохи кровоточити
  4. З 3-4 тижні - заживає повністю

47.3Пуповина.png

Пам'ятайте!

Малюкові терміново необхідна медична допомога, коли навколо пупка Ви виявили почервоніння і набряклість або з ранки з'явилися нерясні виділення з неприємним запахом

Спеціаліст обов'язково призначить курс лікування з антибіотиком.
Ще в пологовому будинку починаються щоденні обробки пупка у новонародженого.

Якщо ранка не велика то обробку роблять 1 раз в день, а якщо ранка широка, тоді частіше. У період утворення геморагічної скоринки виділень з пупкової ранки не повинно бути.

Але можливо невелике «подкравливания», коли відпав великий шматок від широкої пупкової ранки. У цьому випадку просто частіше 2-3 рази Вам потрібно обробляти це місце звичайними засобами: перекисом водню або розчином перманганату калію.

У рідкісних випадках потрібно 1 раз накласти спеціальну гемостатическую (що зупиняють кров) трубку.
Після пологового будинку вся відповідальність за швидке загоєння лягає на Вас.

Для цього 7-10 днів обробляйте ранку після процедури купання 1 раз в день. За умови, якщо пуповину видаляли хірургічним шляхом. Але буває з ранки видно невеликі виділення «мокнути». Тоді Вам необхідно обробляти пупок 2 рази в день або більше.

При цьому змащуйте ранку «зеленкою» - спиртовим р-м діамантового зеленого. Він краще допоможе, ніж розчини перекису або марганцівки. Можливе застосування для швидкого загоєння 1% спиртового розчину хлорофіліпту.

Причому цей склад безбарвний, що дає можливість швидко зазделегіть помітити будь-які почервоніння.
Але будьте гранично обережні з застосуванням цього препарату! Слідкуйте, щоб цей склад не потрапив на ніжну шкіру навколо для уникнення опіків.
Всі заходи Ви повинні проробляти з допомогою ватних косметичних паличок.

47.4_Пуповина.png

При цьому для обробки ранки натисніть вказівним і великим пальцями лівої руки на тканину біля самого пупка, щоб максимально розкрити всю його область для уважного огляду і ретельної обробки. При обробленні ранки, не бійтеся торкатися до самого пуповинної залишку! Можливо, ця процедура викличе у Вашого малюка дискомфортний стан, але для нього це абсолютно не боляче!
Ще одна маленька хитрість можливо Вам знадобиться:
- Ви можете самостійно допомогти безболісно відпасти вже відшаровувану скоринку на пупку. Для цього просто можете розмочити її 3% р-м перекису водню або зніміть її в момент після купання, коли вона стає м'якою.
Можливо Вам сподобається відео поради від лікаря Комаровського

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

наркологический диспансер платные услуги