Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся як підгузки допомогти новонародженому маляті при дисплазії кульшових суглобів, визначте для себе, як уникнути дисплазії при перших пологах, як правильно проводити коригувальну зарядку з малюком, знайдете корисну інформацію про найголовніші причини виникнення цього відхилення, познайомитеся з загальними рекомендаціями фахівців
Зміст

Вас дуже хвилює це питання і до нього виникло ще безліч інших? Ви помітили у новонародженого проблему з кістково-м'язовою системою таза? Ортопед поставив вашому малюкові діагноз-дисплазія кульшових суглобів? У Вас виникли неприємні відчуття від слів «незрілість кісток тазу у дитини»? Безліч питань вимагають відповіді. Давайте розбиратися.

Дисплазія кульшових суглобів-це хвороба, відхилення або патологія?

Можете відразу заспокоїтися! Це не хвороба і не патологія. Фахівці відносять її у порушень або відхилень від норми. Але якщо не приділити цій проблемі уваги вона може перерости в патологію з серйозними ускладненнями.

2._Последствия_дисплазии.png

Пам'ятайте!
Важливо почати лікування максимально рано
Це відхилення в кістково-м'язовій системі виникає в результаті неправильної просторової орієнтації самої головки стегнової кістки малюка щодо кульшової западини.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що фахівці називають це місце на тілі людини «тазостегновий суглоб» саме з-за його складових компонентів – головки і западини. Тепер Ви розумієте, що якщо в цьому місці не будуть чітко зафіксовані кістки, тоді порушуються всі опорні функції кінцівок дитини.

7_вертлужная_впадина.png

Пам'ятайте!
У 30% новонароджених фахівцями фіксується дисплазія, але для більшості з них досить проводити тільки корекцію
Причому, якщо проблема в недорозвиненні западини-фахівцями це називається "підвивих". Такий варіант-найважчий, а його крайню ступінь – вони називають «вродженим вивихом стегна».

3_показатели_дисплазии.png

Правда, цей варіант спостерігається вкрай рідко. Для стабілізації стану новонародженого в такому випадку потрібні умови і час для дорозвитку самої западини.
Фахівцями встановлено, що дисплазія кульшових суглобів буває одно - і двостороння.
До причин виникнення дисплазії тазостегнових суглобів у дітей фахівці відносять ряд факторів, які впливають на розвитку самого плода ще до народження:

 • Екологія і спадковість
 • Недоношеність
 • Тазове передлежання плода і його тісне розташування
 • Вагітність після 35 років
 • Високий рівень гормонів при вагітності
 • Вага новонародженого більше 4кг при народженні
 • Перші пологи

тазовое_предлежание_плода.png

Пам'ятайте!

80% дисплазії спостерігається у новонароджених дівчаток. Якщо зіставити дисплазію у новонароджених дівчаток і хлопчиків то це буде 7:1
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що в Англії, в 1960году доктор Барлоу досліджував дисплазію у новонароджених. В результаті аналізу він встановив, що з 60 немовлят тільки у 1 дисплазія визначається з самого народження. Але до 7 денного віку з цієї групи немовлят у 60% вона стабілізується, а до 2 місяців взагалі проходить у 88%. У групі ризику залишаються тільки 12%.
ПІДСУМОК:
Мінімізувати ризик виникнення дисплазії кульшового суглоба у новонародженого можна. Якщо у Вас перші пологи і Вам відомо, що народиться дівчинка – потрібно обдумати варіант операції кесаревого розтину. Вона врятує дитину від тиску на суглоби під час проходження по родових шляхах і запобіжить травматичний вивих тазостегнового суглоба

5_рекомендация_на_кесарево.png

Як самостійно помітити дисплазію кульшових суглобів у малюка?

Варто відразу сказати, що помітити таке відхилення дуже важко, але при уважному огляді грудничка – можливо. Для цього Вам необхідно знати ознаки дисплазії:

 1. На пошкодженій стороні ніжки зовні помітний зайвий розворот самої стопи в сторону
 2. При односторонньому варіанті зорово також можна побачити різну довжину між ніжками і різну кількість складочок на сідницях
 3. Якщо одночасно розводити ніжки дитини, тоді теж можна помітити відмінність в самій амплітуді рухів і характерне клацання

6_наружные_признаки_дисплазии.png

Ці ознаки можуть підказати про існування відхилень у розвитку тільки у дитини до 3 місяців.

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися ознаки дисплазії у дитини після року:

 1. При двосторонньому варіанті візуально помітна «качина» хода і кульгавість
 2. Дитина не ступає на п'яту, а ходить на носочках.

Можливо, Вам сподобається цей відео матеріал

Пам'ятайте!
Точний діагноз може поставити тільки ортопед на підставі УЗД і рентгена
У крайніх, тяжких випадках (особливо перед операцією) лікарем додатково призначається магнітно-резонансна томографія і артроскопія.
Варто зауважити, що багато дитячі лікарі-ортопеди відмовилися від проведення артроскопії з-за травматичності цього виду дослідження порожнини суглоба.
ПІДСУМОК:
Запущена форма дисплазії у дитини в подальшому веде до розвитку помітною кульгавості, але з больовим синдромом, а м'язи на ніжках атрофуються

Як лікувати дисплазію у дитини до року

У сучасному світі через частоту даного відхилення серед новонароджених фахівці розробили більше 50 методик для коригування кульшового суглоба.
Пам'ятайте!
Кожна з них побудована на правильній фіксації головки стегнової кістки в самій вертлюжної западині для того, щоб навколо наросли Додаткові м'язові зв'язки

10_чем_лечить_дисплазию.png

Давайте розглянемо найбільш часто застосовуються фахівцями способи лікування дисплазії. Їх умовно можна розділити на три групи в залежності від ступеня тяжкості порушення.

Перша група - для корекції невеликих відхилень:

 • Широке (вільне) сповивання або штанці Бекера
 • Гімнастика з новонародженим
 • Лікувальна фізкультура (щодня або 2-3 рази на тиждень по 15-20 хвилин)
 • Грязелікування біологічно активними компонентами для загоєння і прогрівання суставів

8_ЛФК_при_дисплазии.png

 

Пам'ятайте!
Не можна займатися з дитиною фізичними вправами перед сном або відразу після їжі. Індивідуальний комплекс вправ Вам повинен показати тільки фахівець

Друга група – для корекції середнього ступеня або підвивиху з порушенням амплітуди рухів включає заходи першої групи та додатково:

 • Спеціальний індивідуальний масаж фахівця зі спеціальною освітою
 • Наявні технічні засоби: подушки, стремена, шини Волкова або Віленського
 • Термо - і індуктотерапія при відсутності протипоказань

8_Подушка_Фрейка_и_стремена_Павлика_при_дисплазии.png

Третя група - для корекції важкого ступеня з численними відхиленнями в здійсненні рухів включає заходи першої і другої групи і додатково:

 • Електрофорез кульшового суглоба для зменшення болю, поліпшення кровообігу
 • Хірургічна операція, але тільки для малюка старше року.

Пам'ятайте!
Фахівцями встановлено, що коли у малюка до 3 місяців постійно ніжки зігнуті і розведені в різні сторони – тазостегнова головка може сама стати на своє місце. Цьому процесу може допомогти звичайний підгузник, але на 1-2 розміру більший. Ось таке лікування і профілактика – два в одному.

11_лечить_дисплазию_подгузником.png

Однак, цей спосіб-використання підгузників на 1-2 розміру більше, може бути використаний тільки як профілактика.
ПІДСУМОК:
Точну схему лікування повинен призначити тільки фахівець – дитячий-ортопед після дослідження дитини. А Ваше головне завдання-раніше помітити відхилення і вчасно почати з ним боротися.

Можливо, Вам сподобаються ці поради фахівця

Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань правильної організації і проведення догляду за новонародженим – читайте в розділі «Дитинство»

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

https://maa-ukraine.com.ua/