ЦЕ НЕЙМОВІРНО! Підгузники позбавляють новонародженого від дисплазії кульшового суглоба
Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся як підгузки допомогти новонародженому маляті при дисплазії кульшових суглобів, визначте для себе, як уникнути дисплазії при перших пологах, як правильно проводити коригувальну зарядку з малюком, знайдете корисну інформацію про найголовніші причини виникнення цього відхилення, познайомитеся з загальними рекомендаціями фахівців
Зміст
- Дисплазія кульшових суглобів-це хвороба або відхилення в розвитку?
- Як самостійно помітити дисплазію кульшових суглобів у малюка?
- Як лікувати дисплазію у дитини до року
Вас дуже хвилює це питання і до нього виникло ще безліч інших? Ви помітили у новонародженого проблему з кістково-м'язовою системою таза? Ортопед поставив вашому малюкові діагноз-дисплазія кульшових суглобів? У Вас виникли неприємні відчуття від слів «незрілість кісток тазу у дитини»? Безліч питань вимагають відповіді. Давайте розбиратися.
Дисплазія кульшових суглобів-це хвороба, відхилення або патологія?
Можете відразу заспокоїтися! Це не хвороба і не патологія. Фахівці відносять її у порушень або відхилень від норми. Але якщо не приділити цій проблемі уваги вона може перерости в патологію з серйозними ускладненнями.
Пам'ятайте!
Важливо почати лікування максимально рано
Це відхилення в кістково-м'язовій системі виникає в результаті неправильної просторової орієнтації самої головки стегнової кістки малюка щодо кульшової западини.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що фахівці називають це місце на тілі людини «тазостегновий суглоб» саме з-за його складових компонентів – головки і западини. Тепер Ви розумієте, що якщо в цьому місці не будуть чітко зафіксовані кістки, тоді порушуються всі опорні функції кінцівок дитини.
Пам'ятайте!
У 30% новонароджених фахівцями фіксується дисплазія, але для більшості з них досить проводити тільки корекцію
Причому, якщо проблема в недорозвиненні западини-фахівцями це називається "підвивих". Такий варіант-найважчий, а його крайню ступінь – вони називають «вродженим вивихом стегна».
Правда, цей варіант спостерігається вкрай рідко. Для стабілізації стану новонародженого в такому випадку потрібні умови і час для дорозвитку самої западини.
Фахівцями встановлено, що дисплазія кульшових суглобів буває одно - і двостороння.
До причин виникнення дисплазії тазостегнових суглобів у дітей фахівці відносять ряд факторів, які впливають на розвитку самого плода ще до народження:
- Екологія і спадковість
- Недоношеність
- Тазове передлежання плода і його тісне розташування
- Вагітність після 35 років
- Високий рівень гормонів при вагітності
- Вага новонародженого більше 4кг при народженні
- Перші пологи
Пам'ятайте!
80% дисплазії спостерігається у новонароджених дівчаток. Якщо зіставити дисплазію у новонароджених дівчаток і хлопчиків то це буде 7:1
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що в Англії, в 1960году доктор Барлоу досліджував дисплазію у новонароджених. В результаті аналізу він встановив, що з 60 немовлят тільки у 1 дисплазія визначається з самого народження. Але до 7 денного віку з цієї групи немовлят у 60% вона стабілізується, а до 2 місяців взагалі проходить у 88%. У групі ризику залишаються тільки 12%.
ПІДСУМОК:
Мінімізувати ризик виникнення дисплазії кульшового суглоба у новонародженого можна. Якщо у Вас перші пологи і Вам відомо, що народиться дівчинка – потрібно обдумати варіант операції кесаревого розтину. Вона врятує дитину від тиску на суглоби під час проходження по родових шляхах і запобіжить травматичний вивих тазостегнового суглоба
Як самостійно помітити дисплазію кульшових суглобів у малюка?
Варто відразу сказати, що помітити таке відхилення дуже важко, але при уважному огляді грудничка – можливо. Для цього Вам необхідно знати ознаки дисплазії:
- На пошкодженій стороні ніжки зовні помітний зайвий розворот самої стопи в сторону
- При односторонньому варіанті зорово також можна побачити різну довжину між ніжками і різну кількість складочок на сідницях
- Якщо одночасно розводити ніжки дитини, тоді теж можна помітити відмінність в самій амплітуді рухів і характерне клацання
Ці ознаки можуть підказати про існування відхилень у розвитку тільки у дитини до 3 місяців.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися ознаки дисплазії у дитини після року:
- При двосторонньому варіанті візуально помітна «качина» хода і кульгавість
- Дитина не ступає на п'яту, а ходить на носочках.
Можливо, Вам сподобається цей відео матеріал
Пам'ятайте!
Точний діагноз може поставити тільки ортопед на підставі УЗД і рентгена
У крайніх, тяжких випадках (особливо перед операцією) лікарем додатково призначається магнітно-резонансна томографія і артроскопія.
Варто зауважити, що багато дитячі лікарі-ортопеди відмовилися від проведення артроскопії з-за травматичності цього виду дослідження порожнини суглоба.
ПІДСУМОК:
Запущена форма дисплазії у дитини в подальшому веде до розвитку помітною кульгавості, але з больовим синдромом, а м'язи на ніжках атрофуються
Як лікувати дисплазію у дитини до року
У сучасному світі через частоту даного відхилення серед новонароджених фахівці розробили більше 50 методик для коригування кульшового суглоба.
Пам'ятайте!
Кожна з них побудована на правильній фіксації головки стегнової кістки в самій вертлюжної западині для того, щоб навколо наросли Додаткові м'язові зв'язки
Давайте розглянемо найбільш часто застосовуються фахівцями способи лікування дисплазії. Їх умовно можна розділити на три групи в залежності від ступеня тяжкості порушення.
Перша група - для корекції невеликих відхилень:
- Широке (вільне) сповивання або штанці Бекера
- Гімнастика з новонародженим
- Лікувальна фізкультура (щодня або 2-3 рази на тиждень по 15-20 хвилин)
- Грязелікування біологічно активними компонентами для загоєння і прогрівання суставів
Пам'ятайте!
Не можна займатися з дитиною фізичними вправами перед сном або відразу після їжі. Індивідуальний комплекс вправ Вам повинен показати тільки фахівець
Друга група – для корекції середнього ступеня або підвивиху з порушенням амплітуди рухів включає заходи першої групи та додатково:
- Спеціальний індивідуальний масаж фахівця зі спеціальною освітою
- Наявні технічні засоби: подушки, стремена, шини Волкова або Віленського
- Термо - і індуктотерапія при відсутності протипоказань
Третя група - для корекції важкого ступеня з численними відхиленнями в здійсненні рухів включає заходи першої і другої групи і додатково:
- Електрофорез кульшового суглоба для зменшення болю, поліпшення кровообігу
- Хірургічна операція, але тільки для малюка старше року.
Пам'ятайте!
Фахівцями встановлено, що коли у малюка до 3 місяців постійно ніжки зігнуті і розведені в різні сторони – тазостегнова головка може сама стати на своє місце. Цьому процесу може допомогти звичайний підгузник, але на 1-2 розміру більший. Ось таке лікування і профілактика – два в одному.
Однак, цей спосіб-використання підгузників на 1-2 розміру більше, може бути використаний тільки як профілактика.
ПІДСУМОК:
Точну схему лікування повинен призначити тільки фахівець – дитячий-ортопед після дослідження дитини. А Ваше головне завдання-раніше помітити відхилення і вчасно почати з ним боротися.
Можливо, Вам сподобаються ці поради фахівця
Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань правильної організації і проведення догляду за новонародженим – читайте в розділі «Дитинство»
Залишити коментар
Зараз актуально
-
01
Дитяча кімната для дівчинки
- 0 Прочитано 4715 разів
-
02
Дитяча кімната
- 0 Прочитано 3157 разів
-
03
Логічні ігри для дітей
- 0 Прочитано 4130 разів