Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся які існують норми для окружності голови у новонародженого, навчитеся правильно її вимірювати і повністю контролювати фізичний розвиток свого малюка.
Зміст:

Окружність голови новонародженого при народженні

Ви не раз чули, що існують базові показники правильного розвитку у дітей. Ці дані розділені по окремим віковим періодам як для хлопчиків, так і для дівчаток окремо. Особливо ретельно зафіксовані норми для новонароджених дітей. Адже згідно з цими даними кожен фахівець може зробити перші висновки про фізичний розвиток дитини навіть в перші хвилини життя.

49_Окружность_головы_у_новорожденных.png

Вам необхідно обов'язково знати, ці норми для немовлят одразу після народження - обхват голови в середньому має дорівнювати 34 35см.

Пам'ятайте!

Будь-яке відхилення від цієї норми має послужити серйозним приводом занепокоєння для кожного з батьків

Адже саме відхилення може показати, що у дитини розвивається патологія: гідроцефалія, коли в головному мозку малюка накопичується рідина, або мікроцефалія.
Хоча часто ці відхилення відбуваються в результаті фізіологічних особливостей, які заздалегідь генетично зумовлені для самого малюка. Дуже важливо, щоб окружність голови ні в якому разі не перевищувала розміру грудної клітини. Але і в цьому правилі є виключення: можливий однаковий розмір окружності тільки в період активного росту, коли голова і груди у дитини порівнюються між собою.

Пам'ятайте!

Остаточний діагноз лікар може встановити тільки за допомогою УЗД

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що всесвітньої лікарській практиці у недоношених дітей є нормою показники менше 34 -35см і саме активне зростання окружності голови активно збільшується пізніше, ніж у доношених дітей.

Із цього відео матеріалу Ви можете дізнатися як спеціалісти вимірюють окружність голови новонародженого 

Як правильно виміряти розмір голови новонародженого

Ви помічаєте, як дитячий лікар обов'язково регулярно вимірює і фіксує зростання окружності голови Вашого новонародженого малюка при кожному плановому огляді в перші півроку життя.
Для повної впевненості Ви можете самостійно проробляти такі вимірювання вдома. Приготуйте тільки для цього сантиметрову м'яку стрічку з поділами. Саме вимірювання повинно проходити по самій лінії брів спереду і по потиличному горбу позаду.

49._1_Окружность_головы_у_новорожденных.png

Не забувайте, що при цьому дуже важливо повний емоційний спокій Вашого малюка. Так як під час плачу або крику Вам не вдасться отримати точні дані.

Пам'ятайте!

Тільки на початку розвитку гідроцефаліческого синдрому можливо різке збільшення окружності голови в порівнянні з попередніми даними

При нормальному розвитку дитини фахівцями встановлено, що в перші чотири місяці життя його окружність голови може збільшиться в середньому до 2 см щомісяця. А з 4-го місяця такий темп зростання трохи сповільнюється. В цілому, за рік розмір голови новонародженого збільшується на 12см.
До 15-16 тижня життя в пропорціях тіла малюка відбувається зрівнювання обхватів голови з грудною кліткою. Потім постійно в нормі буде швидше рости грудна клітка, ніж голова.
Для контролю за нормами розвитку Ви зможете стежити за спеціально розробленими таблицями самого від народження.

49._3Окружность_головы_у_новорожденных.png

49._2_Окружность_головы_у_новорожденных.png

І нехай Вас не буде бентежити непропорційність співвідношень черепа і грудної клітки у Вашого новонародженого. Поступово вона вирівняється і буде мати звичний для людського організму вид.
Можливо, Вам сподобається цей відео матеріал

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар

наркологические клиники и центры в киеве