Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся рекомендації фахівців за загальними нормами для розвитку дитини у віці 1 рік і 11 місяців, визначте чого необхідно навчати Вашого малюка в 23 місяці і на що слід звернути особливу увагу, познайомитеся з цікавим досвідом молодих мам
Зміст

Важливі моменти в загальному розвитку дитини в 1 рік і 11 місяців

Залишається всього один місяць до другого дня народження малюка. Ви помітили, що Ваш малюк все більше і більше тягнеться до інших діток, що він стає все більш товариським. Звичайно, Вам цікаво дізнатися, що далі буде відбуватися в плані розвитку для Вашої дитини? Яких сюрпризів можна очікувати і як на них реагувати?

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-1.png

Давайте розбиратися по всіх лініях розвитку конкретно:

Фізичний розвиток дитини в 1 рік і 11 місяців
Почнемо від статистичних показників фізичних параметрів у розвитку.
Тут як і раніше хлопчики показують вище результати, а дівчатка трохи відстають. Судіть самі: у хлопчиків-зріст-87см-вага -12,3 кг, а у дівчаток, відповідно, - 85см і 12 кг.
За вимірами кіл спостерігається та ж тенденція: у хлопчаків голови – 48см – грудей – 51см, а у дівчаток-46см і 50см.
Пам'ятайте!
Всі виміри наводяться фахівцями умовно без урахування індивідуальних генетичних особливостей Вашого малюка. Вони тільки допомагають простежувати сам фізичний розвиток організму, щоб вчасно помітити і зреагувати на можливі відхилення.
Можливо, Ви ведете свій Зошит спостережень за розвитком своєї дитини. У приклад такого запису

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-2.png

Далі у фізичному розвитку дитини в 1 рік і 11 місяців Ви можете помітити три важливих моменти:
1. З'явилися нові фізичні навички. Малюк навчився марширувати, підстрибувати, кружляти, ловити м'яч і кидати його мету
2. Нові побутові навички: вчиться одягати і знімати шкарпетки і штани, розстібати і застібати прості застібки на одязі та взутті
3. Відбувається активний розвиток домінуючої руки. Фахівці радять під час спілкування з дитиною в 1 рік і 11 місяців батькам помітити якою рукою дитині зручніше виконувати певні завдання. Зараз ці задатки тільки починають проявлятися. Ось тільки насильно змушувати і переучувати малюка психологи не рекомендують!
Всі фахівці підкреслюють, що успішний фізичний розвиток дитини неможливо без правильного харчування і режиму дня. Вони не тільки дають впевненість дитині, але і прибирають багато не потрібних проблем з апетитом і нервовою системою. Давайте розглянемо які тут можуть бути зміни.
Режим дня залишається таким же як і раніше. Щоранку намагайтеся починати з зарядки. А серед дня для розминки корисною буде пальчикова гімнастика.

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-3.png

Далі все залишається в режимі дня як і раніше.Зміни в існуючому режимі дня для дитини в 1 рік і 10 місяців можуть бути внесені тільки тоді, коли малюк пішов в дитячий сад. Тоді йому необхідно прокидатися не в 9.00, а в 7.00. Якщо, звичайно, у Вас не росте жайворонок – і він сам не прокидається раніше за всіх. У цьому віці вже можна простежити біологічний будильник у дитини і помітити до якої групи відноситься Ваш малюк.
Вимоги до харчування дитини в 1 рік і 11 місяців залишаються ті ж: чотириразове, збалансоване і різноманітне.
Зверніть увагу на
- обов'язкове включення в меню для дитини пшеничного і житнього хліба
- обов'язкове виключення з меню – гострих і солоних страв

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-4.png

Пам'ятайте!
Всі страви для дитини необхідно трохи не досолювати

Соціальний розвиток дитини в 1 рік і 11 місяців
Спілкування з дитиною стає все більш зрозумілим. В рік і 11 місяців він вже навчився вимовляти близько 200 слів і будувати з них прості речення. Словниковий запас при цьому продовжує активно поповнюватися далі.
Пам'ятайте!
Якщо якісь слова Ваш малюк ще не вміє вимовляти, не наслідуйте йому і не сюсюкайте
Цим Ви тільки ускладнюєте його навчання правильній вимові. При спілкуванні завжди чітко вимовляйте всі слова. Адже правильна вимова всіх слів у майбутньому забезпечить комунікабельність вашій дитині.

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-5.png

Дитина в цьому віці вміє:
- повторювати окремі фрази за дорослими
- використовувати у своїй промові прості речення, висловлюючи свої бажання зі словами» дай«, " хочу»
- знати імена всіх знайомих йому людей
- говорити про себе в третій особі.
Так починає формуватися мовне мислення.
Можливо, Вас розсмішить бажання дитини наслідувати дорослим: «читання газети», «розмова по телефону», а як весело виглядають всі «прикрашання»!
Ви помітили, що дитина в 1 рік і 11 місяців охоче йде на контакт зі своїми однолітками? У них вже виходить здійснювати якісь спільні проекти: будувати, грати, малювати. Правда, дружити вони почнуть пізніше – до 3 років.

развитие_в_1г_и_11м.png

А зараз фахівці відзначають, що в такій співпраці ще можливі розбіжності. Але це відбувається через бажання одного з дітей стати головним і привернути до себе більше уваги дорослих, які знаходяться поруч. І цьому теж є сої пояснення-так формується лідерський характер.
До нових проявів в соціальному розвитку варто так само віднести вміння дитини в 23 місяці розуміти різну інтонацію вашого голосу. Малюк вже може розрізняти інтонацію з проханням, схваленням або невдоволенням.
Задоволення від спілкування дитина в 1 рік і 11 місяців починає отримувати і від спілкування з дорослими. Зараз він стає дуже сприйнятливий і допитливий.
ПІДСУМОК:
Вчіть дитину спілкуватися без сварок і будьте готові давати доброзичливі відповіді на тисячі «Чому?» і терпляче підтримувати діалог з малюком. Адже тільки так дитина в 1 рік і 10 місяців може розвивати свій інтелект

Пізнавальний розвиток дитини в 1 рік і 11 місяців
Про значення розвитку мовлення дитини в 1 рік і 11 місяців для комунікації та розвитку мовного мислення ми вже згадували вище, а тепер розглянемо розвиток мови і пізнання дитиною навколишнього світу.
Зараз головним заняттям для малюка стає предметна діяльність. Фахівці називають цей період – сенсорним розвитком, коли дитина активно пізнає властивості предметів. Фахівці рекомендують почати розучувати з дитиною різні переміщення предметів в просторі і переміщення предметів відносно один одного.
Пам'ятайте!
Вашими помічниками, як і раніше, залишаються іграшки та ігри
Але вже хлопчики більше прагнуть до ігор з машинками, а дівчатка з ляльками. В улюблених іграшках для активної гри залишаються: м'яч, кегельбан, баскетбол на липучці, різні говорять і музичні іграшки.

Безымянный.png

Хлопчиків починає цікавити набір інструментів, а дівчаток – медичний набір і лялькові будиночки з усіма предметами. Всі вони створюють простір і можливості для сюжетної гри, яка допомагає малюкові активніше пізнавати світ.
Цікавлять дитину в 1 рік і 11 місяців так само і сюжетні картинки. Він уважно розглядає їх, аналізує і може вже розповісти, що бачить.
Можливо, Ви помітили, що Ваш малюк почав цікавитися велосипедом. Ось тільки поки він не може крутити самостійно педалі, але вже розбирається, як це зробити. Зате самокат-якраз може стати в нагоді!
Цікаві для дитини будуть малювання фарбами і олівцями, різні види ліплення, збирання пазлів, нанизування намистин. Такі заняття розвивають дрібну моторику пальчиків.

аао.png

Постійно контролюйте знання малюком: геометричних предметів, основних кольорів, розмірів предметів, поняття " багато-мало, рахунок до 3.
Вчіть класифікації предметів за однією ознакою. Наприклад, вибрати м'які іграшки, червоні кубики, великі машинки.
Величезну користь в пізнавальному розвитку дають прогулянки на свіжому повітрі. Тут можна на живих прикладах розповісти малюкові про все, що він бачить. Використовуйте цю можливість!
І хоча пізнання світу в русі більше подобається кожній дитині, намагайтеся не забувати про книжки. З їх допомогою ви навчите свою дитину аналізувати прочитане і вміти відповідати на питання. А під час заучування маленьких віршів зможете розвинути пам'ять малюка. Тільки покажіть спочатку малюкові приклад емоційного читання з паузами.
Допомогти в пізнавальному розвитку дитини в 23 місяці можуть також розвиваючі мультфільми. Тільки їх обов'язково після перегляду необхідно так само розібрати і проаналізувати.
Можливо, Вам сподобаються ці ідеї для занять з малюком


ПІДСУМОК:
Всебічним розвитком дитини в 1 рік і 11 місяців необхідно щодня займатися. Цю місію частково виконують вихователі, якщо ваш малюк вже пішов в дитячий сад. Однак, не забувайте, що тільки батьки краще знають всі здібності і слабкі місця в розвитку своєї дитини

Естетичний розвиток дитини в 1 рік і 11 місяців
Завдяки хорошій координації рухів до двох років дитина починає активніше розвиватися. В ньому постійно горить цікавість і допитливість. Йому кожен день хочеться пізнати щось нове і незнайоме.
У дитячих садах для дітей цього віку вихователі створюють «Куточки нарядів». Тут збираються не тільки елементи одягу, але і елементи з біжутерії. Малюкам дається свобода вибору і можливість подивитися на себе в дзеркало. Спробуйте зробити такий куточок будинку. Море позитивних емоцій від реакції малюка ми Вам гарантуємо!

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-6.png

Завдяки такому куточку, ви можете направляти естетичний розвиток своєї дитини, створюючи нові наряди на папері або за допомогою ліплення і аплікації.
У дитини в 1 рік і 11 місяців постійно проявляється інтерес до мистецтва. При цьому йому подобається не тільки малювати і ліпити, а він любить вже співати і пританцьовувати.
У всіх цих розвагах дитина вже здатна передати словами своє «хочу».
ПІДСУМОК:
Допоможіть малюкові пізнати світ музики і фарб. Вчіть ними користуватися. З їх допомогою можна висловити будь-яку емоцію, а можна прикрасити навколишній світ

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-7.png

На що звернути увагу в психологічному розвитку дитини в 23 місяці

Бажання малюка бути у всьому самостійним так само залишається головним пріоритетом в його психологічному розвитку. А Ваше вміння знаходити спільну мову і спокійно реагувати на всі його крики й істерики теж зростає і відточується з кожним днем. Потерпіть ще трохи. Це скоро пройде.
Тепер в психологічному розвитку дитини в 1 рік і 11 місяців додатково з'являються чотири цікаві моменти про які Ви повинні знати:
1. Не дивлячись на всі попередні досягнення фізичною навичок у дитини в 1 рік і 11 місяців раптом пропадає бажання самостійного пересування. Йому стає не цікаво самому бігати і стрибати. Навіть нове вміння самостійно кружляти – відходить на другий план. До всіх цих своїх досягнень малюк починає ставитися як до обов'язків і намагається частіше проситися на руки.

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-8.png

Фахівці прийшли до висновку, що такою поведінкою малюк висловлює протест проти повної самостійності і вимагає, щоб про нього дбали.
А як чинити Вам, батькам у такій ситуації?
Фахівці рекомендують ні в якому разі не відштовхувати малюка і не твердити йому, що він вже великий. Раз малюк показує, що йому хочеться Вашого тепла – дайте!
Пам'ятайте!
Завжди намагайтеся заохочувати будь-яку рухову активність дитини і не соромтеся в перервах між різними видами активності обіймати і цілувати свого малюка. Адже саме цього він від Вас чекає
2. З року і 11 місяців у дитини починає проявлятися усвідомлення своєї статевої приналежності. Розкажіть малюкові, як можна себе вести хлопчикам і дівчаткам під час спілкування один з одним.
3. Стають помітні формування спогадів і поява пам'яті. Ваша дитина вже може згадати, що він одягає на прогулянку, як поламалася іграшка.
4. Помітні прояви задумі, коли малюкові необхідно зробити свій вибір. Цей момент проявляється в хвилинній паузі зі змінами міміки на обличчі.

развитие_ребенка_в_1_год_и_11мес_-9.png
ПІДСУМОК:
Не дивлячись на те, що загальний розвиток після року відбувається трохи менш активно, до двох років малюк все одно встигає пізнати дуже багато. Всі лінії розвитку дитини в 1 рік і 11 місяців спрямовані на формування активного словникового запасу і мислення. Ваша роль в цьому процесі найголовніша! Намагайтеся побільше спілкуватися з дитиною та передавайте йому всі свої знання, але в доступній для нього формі, завжди пам'ятайте, що Ваш досвід для нього – це безцінний скарб!
Можливо, вам сподобається цей відео аналіз молодої мами про прожите разом з дитиною його 23 місяці

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар