Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся як лікувати бронхіт у дитини з перших місяців від народження, навчитеся розрізняти основні симптоми цього захворювання, будете вміти застосовувати народні засоби від кашлю.
Зміст

Симптоми бронхіту у дітей

Кашель у дитини завжди викликає тривогу у кожної мами. Навіть якщо Ви почуєте сухий кашель у свого малюка, обов'язково уважно поставтеся до цього явища! А коли кашель відбувається цілими нападами – це вже серйозне захворювання.
Фахівцями доведено, що бронхіти бувають різного виду: від слабкого, без температури, до гострого, з сильним підвищенням температури. У загальному вживанні прийнято називати бронхітом застуда бронхів, яке супроводжується сильним кашлем.
Самостійно визначити який вид бронхіту складно.

инструментальное_обследование_больного.png

Але якщо Вам не вдасться почути при диханні у дитини свист і, приклавши долоню до грудної клітки малюка, відчуєте булькання мокротиння – це справжній бронхіт.
Пам'ятайте!

Дуже легкий бронхіт протікає без температури, майже без кашлю і навіть без втрати апетиту. За своєю складністю він не страшніше звичайного нежиті. Ви зможете спокійно побороти це захворювання органів дихання, проконсультувавшись зі своїм лікарем.
Підсумок: якщо у дитини сильний кашель з температурою більше 38 – терміново звертайтеся до фахівця! В цьому випадку необхідно вдаватися тільки до ефективних сучасних медикаментів під наглядом фахівця.

Гострий бронхіоліт, бронхіт, пневмонія у дітей

Основні гострі хвороби органів дихання у дітей це: гострий бронхіоліт, бронхіт, пневмонія. Давайте розберемо їх відмінні риси.
1. Гострий бронхіоліт.
Вже назва говорить сама говорить за себе. Це вірусне ураження найдрібніших бронхів і бронхіол.
Це захворювання часто відбувається у дітей першого року життя. Фахівці навіть виділили конкретний період найбільш частого захворювання гострим бронхіолітом від 3 до 7 місяців.
Розглянемо сам механізм бронхіоліту.
Починається все з респіраторно-синцитіальної вірусної інфекції. Вірус розмножується в епітеліальних тканинах дрібних бронхів і бронхіол.
Сам механізм виникнення цього вірусу дуже складний. Фахівцям навіть вдалося простежити схожість зі звичайною алергічною реакцією. Коли відбувається взаємодія антигену (вірусу) з антитілами, що призводить до бронхоспазму. Там, де впровадився цей вірус, спочатку відбувається потовщення слизової оболонки бронхів і бронхіол. Ця реакція викликає підвищення виділення секреції слизу і звуження просвіту дрібних бронхів і бронхіол. Так виникає бронхоспазм. Найважча його форма-гіпоксія або кисневе голодування.
По дитині це захворювання можна визначити за такими ознаками:
1) Швидке підвищення температури до 390
2) Сильний кашель
3) Сильний нежить
4) Відмова від грудей
5) Сильна задишка
6) гучне, свистяче дихання
7) Поганий апетит
8) Поганий сон
9) У важких випадках навіть може бути зупинка дихання
Пам'ятайте!

Задишка у малюка може посилитися під час огляду лікарем або при появі незнайомих людей.
Потрібна професійна консультація фахівця і тоді за 14 днів дитина може повністю одужати! Але Ви розумієте, що така інфекція надовго запам'ятається дитячому організму. Як правило, дитина, що перехворіла бронхіолітом більш схильний в подальшому до респіраторних захворювань і бронхітів.
Важливо! Швидко звернутися до лікаря, щоб бронхіоліт не перейшов в пневмонію або запалення легенів.
2. Бронхіт
Зовсім недавно фахівці називали гостру форму бронхіту пневмонією. В наші дні встановлено, що бронхіт виникає при парагриппозной, респіраторно-синцитіальної вірусної, аденовірусної, грипозної, риновірусною, мікроплазмового та навіть грибкової інфекції. Ось чим небезпечний осінньо-зимовий період для ослабленого дитячого організму!
Розглянемо механізм виникнення бронхіту.
Респіраторні віруси починають свою життєдіяльність тільки в епітеліальних тканинах дихальних шляхів. Потім там відбуваються структурні зміни. Катаральне запалення дихальних шляхів створює набряк і пошкоджує слизову оболонку самих бронхів.
У лабораторних дослідженнях фахівцями виявлено, що при цьому процесі в бронхах накопичується серозний ексудат або піниста напіврідка мокротиння. Так відбувається активація бактеріальної флори всередині організму і порушуються прохідність бронхів. Всі ці зміни зовні можна помітити по зміні функції зовнішнього дихання.

укр__все_про_бронхит.png


По дитині це захворювання можна помітити за такими ознаками:
1) Частий, сильний кашель
2) Через 2-3 дні після початку кашлю з'являється мокрота
3) Порушується загальний стан дитини
4) Хвилеподібно змінюється температура тіла протягом доби
Пам'ятайте!

Ознаки бронхіту можуть з'явитися в перший день захворювання, а можуть і на шостий день. Точно визначити захворювання може тільки фахівець, тому що багато схожих ознак з респіраторною вірусною інфекцією. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!


3. Пневмонія
Найбільш складне захворювання органів дихання.
Фахівцями встановлено, що пневмонія являє собою запальний процес в респіраторних відділах тканини легенів. Вона виникає як самостійна хвороба або як ускладнення після захворювання.
Можливо Вам буде цікаво дізнатися, що за статистикою фахівці діагностують пневмонію у 1% доношених і у 12% недоношених новонароджених дітей.
У сучасній медицині для немовлят навіть з'явилося визначення «домашня пневмонія». Ось її головні прикмети:
1) розвивається на другий тижні життя немовляти
2) Починається на 2-5 день після початку ГРВІ
3) Відбувається поступова інтоксикація організму
4) Починається від покашлювання
5) Ледве прослуховуються дріднопузирчасті вологі хрипи
6) Уповільнена збільшення маси тіла або навіть зниження
7) Триває 2-4 тижні
Пам'ятайте!

У доношеної дитини пневмонія починається гостро з підвищенням температури і з занепокоєнням самого малюка.

При цьому відбувається збільшення печінки. У недоношеної дитини цей процес відбувається ослаблено. Може навіть не підвищуватися температура тіла взагалі. Тільки стогне дихання, млявість, пінисті виділення з рота і зниження ваги можуть підказати, що дитина серйозно хвора. У критичних станах можливі навіть напади зупинки дихання. Причому, у недоношених дітей зустрічаються частіше, ніж у доношених в 5 разів.
Страшна ця хвороба, і своїми наслідками. У новонароджених після перенесеної пневмонії можуть виникнути такі ускладнення: отит, менінгіт, пієлонефрит, перикардит, ентероколіт, остеомієліт, плеврит.
У дитини більш старшого віку підозру на пневмонію можна спостерігати при:
1) різкому стрибку температури тіла до 40
2) переривчастому диханні з кашлем
3) У дитини з'являється нудота
4) можуть виникати конвульсії
Підсумок: Якщо не запізнитися з лікуванням, то сучасні ліки можуть швидко допомогти в одужанні. А сама температура і кашель – обов'язкові сигнали для виклику лікаря.

Як вилікувати кашель у дитини

З клінікою по кожному захворюванню органів дихання розібралися. Тепер давайте розглянемо лікування кожної хвороби окремо і з'ясуємо, що потрібно робити мамі хворої дитини.
1. Лікування гострого бронхіоліту
Після інструментального огляду лікуючий лікар зазвичай призначає симптоматичне лікування. Хворого малюка лікарню, як правило, не лягають і антибіотики не призначають.
Для мами при цьому діагнозі дуже важливо підтримувати адекватний рідинний режим дитини, проводити сеанси респіраторної терапії.
Пам'ятайте!

Фахівцями в наші дні вивчається взаємозв'язок бронхіоліту з алергією. Тому дитина, що перехворіла бронхіолітом, повинен бути включений в групу ризику по розвитку бронхіальної астми.
2. Лікування бронхіту
Пам'ятайте!

Бронхіт починається і обов'язково супроводжується якимось респіраторним вірусом.
Якщо бронхіт викликаний парагрипозної інфекцією, з гавкаючим кашлем, то в цьому випадку у дитини парагрипозний ларингіт. Але буває парагрипозна інфекція і без ларингіту. Фахівцями встановлено, що найбільш часто таким бронхітом хворіють діти дошкільного віку.

укр_изменения_в_больном_бронхе.png

Можливо, вам знайома історія, коли в дитячому саду, в одній групі під час спалаху парагрипозної інфекції одночасно хворіють на гострий бронхіт кілька дітей. Ось це і є яскравий приклад бронхіту при грипозної інфекції.
Якщо у дитини раптово піднялася висока температура, закладений ніс, загубився апетит і з'явився сухий кашель – це початок бронхіту.
Навіть через 5 днів, коли сухий кашель став вологим, Ви можете помітити, що дитина все одно більше лежить і постійно знаходиться в стані сонливості. Це вже бронхіт.
Пам'ятайте!

При появі бронхіту грипозна інфекція у дитини продовжує розвиватися. Терміново скажіть про свої спостереження лікаря!
Якщо бронхіт, викликаний аденовірусної інфекцією, тоді Ви можете спостерігати катаральні явища верхніх дихальних шляхів. Це нежить, закладений ніс, червоний зів, збільшений мигдалини з нальотом, почервоніла задня стінка носоглотки. Сама дитина знаходиться в пригніченому стані, погано їсть. Спить теж погано і при цьому часто прокидається. Сухий кашель при цій інфекції швидко переходить у вологий з виділеннями мокротиння.
Фахівці помітили, що бронхіт викликаний респіраторно-синцитіальною вірусною інфекцією частіше буває у дітей молодше 1 року. Через закладеного носа дитина стає неспокійною, млявою, відмовляється від їжі. Температура тіла підвищується короткочасно. Кашель з'являється разом з задишкою.
Пам'ятайте!

Бронхіт при ГРВІ починається з найперших днів хвороби.
Підсумок: лікування бронхіту має відбуватися одночасно з супутніми хворобами. Цей процес може зайняти від 2 тижнів до 1 місяця. Головне завдання батьків під час лікування гострого бронхіту у дітей – не допустити його переходу в гостре запалення легенів. Для кожного випадку захворювання потрібен індивідуальний підхід і ретельне лікування в домашніх умовах після консультації з фахівцем.

 Народні засоби від кашлю для дітей

Діти завжди, в усі віки простывали і починали кашляти. Тисячоліттями накопичувався у різних народів досвід боротьби з цією недугою. Багато методів дають відмінний результат і в наш час.
Пам'ятайте!

Звичайне провітрювання кімнати віталося завжди. Сьогодні ми називаємо це «киснева терапія».
Багато лікарів теж рекомендують використовувати народні засоби від кашлю. У сучасній медицині навіть з'явилося нове визначення «Респіраторна терапія». В це поняття входить цілий комплекс заходів, які спрямовані на відновлення функцій легень: вентиляції і газообміну, для вільного дихання хворого. Це фітотерапія, інгаляції, киснева і лікарська терапія, растирки, обгортання.
Розглянемо приклади на кожен захід:
1. Фітотерапія при сильному кашлі
Не дуже приємні, але дуже корисні леткі речовини (фітонциди), що виділяються з нарізаної цибулі і часнику або свіжоприготовленої кашкою з них, рекомендується вдихати при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, бронхів, пневмонії. Так споконвіку роблять у багатьох сім'ях. Навіть в деяких дитячих садах цю фітотерапію проводять під час обіду.

народные_лекарства_от_бронхита.png


При раптовому нападі бронхіальної астми хворому давали нюхати нашатирний спирт, а для пом'якшення нападу кашлю жували застиглий клейкий сік з кори аличі, абрикоса, черешні, сливи, яблуні.
Навіть кореневища кропиви обсахаривали і давали жувати від сильного кашлю, бронхіту і кашлюку.
2. Оцтове обгортання і розтирання при бронхіті
Щоб зняти жар з грудей при запаленні легенів рекомендували обернути ступні ніг до щиколоток бинтами, змоченими у розчині води з оцтом і добре віджатий. Поверх мокрих бинтів необхідно укутати ноги чимось вовняним і теплим. Як тільки тканина висохне, процедуру повторюють. Спрощений варіант: замість тканини намочити тонкі шкарпетки.
Змішували 1ч.л. меленого червоного перцю з 2 ст. л. топленого жиру і втирали на ніч в області лопаток і по всій грудній клітці.
3. Лікарська терапія при кашлі з задухою і нудотою
Готували чай з м'яти перцевої з розрахунку 1ст.л листя на 1стакан окропу. Приймали вранці і ввечері.
Пили чай або молоко з 1ст.л соку, приготованого з 1,5 лимона зі 100г меду.
Чай з молодих листочків квітучої бузку допомагає при бронхіальній астмі.
Відмінно зарекомендував себе брусничний чай.
Гаряче молоко з содою і медом завжди рекомендується при бронхіті.
Тепле оливкова олія змішували з медом у співвідношенні 1:1 і давали дитині по 1ч.л. 3-4 рази в день.
Відмінний результат дають свіжоприготовані соки:
- журавлина з медом
- свіжої білокачанної капусти
- червонокачанна капуста
- березовий сік
- моркви з медом
- моркви з молоком.
4. Інгаляції при сильному кашлі
Швидко знімає напад кашлю інгаляція гарячою парою вареної картоплі. Ускладнений варіант: під час інгаляції присипати картоплю звичайною харчовою содою і вдихати пар через ніс.
Це далеко на повний перелік ефективних рецептів народної медицини від простого кашлю до пневмонії і бронхіту до запалення легень.

У боротьбу з бронхітом включилися навіть татусі


Підсумок: Звичайно, прабабусині народні рецепти від кашлю не можуть повністю замінити сучасні ліки, але в деяких випадках дуже сильно допомагають швидше побороти недугу.
Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань в лікуванні, медицині і все про оздоровчий спосіб життя – читайте в розділі Здоров'я

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

частная наркологическая клиника