Сам процес навчання читанню це дуже серйозна і відповідальна робота, яка вимагає терпіння і систематичності, як від дорослого, так і від дитини. Сучасна шкільна програма позначила високі вимоги і тут все залежить від того, скільки слів в хвилину повинен вміти прочитати учень. І тому кожен учитель рад коли вже учень вміє читати. І батьки також спокійні, коли їх дитина пройшла повну підготовку до школи і вже сама вміє читати.

1_maljchik_sredi_knig.jpg

Для навчання читанню розроблені різноманітні методики навчання читанню.
Проте і самі батьки теж можуть самостійно навчити своюдитину читати. Тут тільки дуже треба чітко знати правильні відповіді на декілька питань:

Коли можна починати учити дитину читати?

Чим раніше, тим краще. І як тільки Ваш малюк навчиться чисто вимовляти усі звуки, можна сміливо починатиз найомити його з буквами, використовуючи різні методики навчання читанню і підготувавши спочатку з допоміжні матеріали.

2_malysh_so_slovo_mama.jpg

Як знайомити дитину з буквами?

Обов'язково тільки в грі – щоденно розучувати вірші, пісеньки про букви, використовуючи всілякі дидактичні матеріали(картинки, ігри) і весь навколишній світ.

3mama_pokazyvaet_aa.jpg

Як правильно навчити дитину читати?


Ця робота проводиться у декілька етапів:

І етап. Починати треба від самих легких звуків [А],[О],[У],[І],[Е],[и] - це голосні звуки. З ними можна:

  • вивчити пісеньки, вірші;
  • викладати силует з будь-яких дрібних предметів;
  • малювати саму друковану букву;
  • знати слова, які починаються на цю букву.

Така робота під силу навіть трирічному малюкові.

4devochka_v_rozovoy_koftochke_s_mamoy.jpg

ІІ етап. Далі за такою ж схемою знайомимо малюка з буквами М, Л, Н, З, Д, Р, називаючи їх тільки як чуються чисті звуки: тверді- [М],[Л],[Н],[З],[Д],[Р] і м'які [М'],[Л'],[Н'],[З'],[Д'],[Р'] . Це перші приголосні звуки, які легко може запам'ятати чотирирічний малюк. У цей період можливо почати вчити читати по складах.

5_maljchik_chitaet_slogi.jpeg

ІІІ етап. Додатково ускладнюємо роботу:

  • позначаємо голосні звуки фішкою з [*], а приголосні звуки [-] тверді і [=] м'які;
  • вчимося викладати слова за допомогою цих фішок іучимо далі за букви.

Для цієї роботи вже потрібні помічники - ігри і книги.

6_v_sirenevom_mama_s_dochkoy_chitayut.jpg

Виберіть Ваш Буквар! І пограйте в ігри з буквами-онлайн. Цю роботу можна проводити з 5 - 6 літнім дошкільником.

Далі, вивчаючи по сторіночці Буквар, не забувайте повторювати вже вивченні букви і постійно підтримуйте інтерес і бажання у дитини вчити нові букви .

Як організувати зайняття вдома?

Кожне заняття з навчання читанню повинні тривати небільше 15-20 хвилин і проводитися 2- 3 рази в тиждень з малюком до 4 років, а якщо дитині більше 4 років – тоді тільки можна трохи збільшити час зайняття: 20-25 хвилин.

7_domashnie_zanyatiya_po_chteniyu.jpg

Як навчити дитину читати швидко?

Після вивчення голосних звуків поступово додаються знання про приголосні і починаємо складати перші склади. Потім збираються таблиці складів, які можна і потрібно навчити читати швидко.

8-2skladova_tablicya.png

Як навчити читати першокласника?

Щодня виконувати з дитиною домашнє завдання і повторювати раніше вивчені букви. Постійно (і увечері перед сном, і уранці перед школою) читати таблиці складів.

9chitaem_vmeste.jpg

Проявляючи терпіння і фантазію, Ви обов'язково зможете досягнути відмінних результатів!Проявляючи терпіння і фантазію, Ви обов'язково зможете досягнути відмінних результатів!

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар