Почитавши цю статтю Ви дізнаєтесь все про апетит: які причини можуть заважати його прояву, як можна підвищити апетит у дитини, які бувають для цього засоби

Зміст

Що таке апетит?

Кожен день ми стикаємося з цим словом.

Якщо у дитини апетит хороший - у нас чудовий настрій, ми впевнені, що з ним все в порядку.

 Але якщо поганий - виникає почуття тривоги та хвилювання за здоров'я малюка. Ми починаємо шукати способи його підвищення.

Давайте відразу визначимося, що називають «апетитом» фахівці?

Саме слово appetitus в перекладі з латині означає прагнення або бажання. Для нас воно виступає фізіологічним механізмом, пов'язаним з потребою в їжі, регулює її надходження в організм. Як будь-який діючий механізм організму, він тісно пов'язаний з діяльністю харчового центру в корі головного мозку.

Це приємне відчуття тісно пов'язане з бажанням прийняти певний вид їжі.

 Апетит дитини залежить від внутрішніх чинників:

- ступеня голоду,

- стану шлункової моторики і секреції,

- різних психічних чинників,

а також від зовнішніх:

- характеру харчування,

- набору харчових продуктів,

- організації харчування,

- способу і якості кулінарної обробки їжі

- пори року.

Ще апетит обумовлюється ступенем голоду.

Це неприємне відчуття пов'язане з перистальтикою порожнього шлунку завжди лякає всіх мам. Голод і апетит дуже сильно пов'язані між собою.

голодный_или_сытый_уже_ребёнок.jpeg

Всі відомі фахівці не можуть точно пояснити чому малюк буває голодним, але не має апетиту, і навпаки.

Тепер варто згадати ще одне, добре знайоме Вам, почуття до якого він постійно приєднується в кінці процесу - почуття ситості.

Згадайте моменти, коли Ваш малюк в перші тижні життя після того як поїв відвертався від грудей або соски. А в 2-3 роки за столом він починав грати з їжею або балувався ложкою. Все це вірні ознаки ситості.

Пам'ятайте!

Якщо дитина показує, що він ситий ні в якому разі не годуйте через силу! Поважайте його почуття задоволення від ситості. Інакше від невдоволення ситістю можете придушити апетит

Ось тепер можна підвести перший підсумок, розставивши всі ці почуття по порядку.

Почуття голоду - визначає коли необхідно годувати малюка, апетиту - що він повинен з'їсти, ситості - скільки йому потрібно з'їсти.

Саме ці «КОЛИ? ЩО? СКІЛЬКИ?» так не дають спокою всім мамам.

Причини поганого апетиту у дитини

Буває зголоднілий малюк їсть з хорошим апетитом, але буває абсолютно голодний, але відмовляється від їжі. Чому так відбувається?

 Причиною може бути важкий стоматит, який заважає малюкові. У зголоднілого грудного немовляти теж буває виникає бажання попити води, втамувати спрагу і він відмовляється від грудного молока, а п'є воду. Все це поодинокі випадки з життя.

Вам необхідно зрозуміти причини такої поведінки дитини і постаратися правильно на них зреагувати або усунути їх.

почему_нет_аппетита.jpg

Пам'ятайте!

Для того, щоб точно знати, як діяти важливо вміти розрізнити справжній або уявний, повну або часткову відсутність апетиту.

Повний - визначається абсолютною відсутністю апетиту, призводить до анорексії, а частковий - можна визначити, якщо малюк відмовляється від певного продукту.

Уявний - виникає через похибки при вигодовуванні, коли повністю порушений режим годування. Тому у немовляти виробився негативна реакція на їжу, хоча в період новонародженості він добре їв.

Виправити становище можна за кілька днів за допомогою чайно-водної дієти. Потім строго дотримуватися складеного графіка годування немовляти.

Навіть якщо Вашому малюку вже більше року, але Ви не дотримуєтесь строго режим харчування, тоді така ситуація може бути причиною відсутності апетиту.

Справжню відсутність апетиту може встановити тільки педіатр після бесіди з Вами, зробивши глибокий аналіз своїх спостережень за загальним розвитком малюка.

При цьому у дитини не повинно бути ніякого захворювання і він повинен мати виснажений вигляд.

Саме ці чинники дозволяють визначити початок анорексії, але можливо бути наслідком від інтоксикації, порушення ферментативної діяльності після гострого або хронічного захворювання.

У немовляти поганий апетит можна спостерігати після перенесеного органічного захворювання.

У малюка раннього віку - такою може бути його відповідь на неправильний виховний підхід, а у дитини більш старшого віку - може мати психічне походження.

Пам'ятайте!

Якщо у малюка з'явилися явні ознаки гострого захворювання з підвищенням температури, слиновиділення, відмовою від їжі - відразу уважно огляньте порожнину рота, обов'язково перевірте горло.

Якщо у Вас росте дошкільник або молодший школяр, який відрізняється підвищеною збудливістю, у нього неспокійний сон, часто бувають блювота і постійно поганий апетит. При цьому він має виснажений вигляд, хоча в цілому виглядає досить високим.У нього бліда шкіра, злегка холодні кінцівки, різке потовиділення під час засипання на потилиці і плечах. Вдень він завжди активний і рухливий, а в колективі прагне стати лідером. Тільки нестійкі емоції і розсіяна увага не дозволяють домогтися певного успіху.

Тоді не хвилюйтеся, не створюйте йому додаткових проблем і переживань.

Фахівці помітили, що такі діти в психічному розвитку дуже часто випереджають своїх однолітків. Причому саме «неправильне» виховання створює «вундеркінда».

Така дитина частіше відчуває почуття спраги, йому абсолютно не знайоме почуття голоду.

гиперактивный_вундеркинд.jpg

Тільки Ваша увага і турбота здатні уберегти його від частих болів в животі, запорів, алергічних шкірних проявів.

Сваритися і доводити йому, що «Їжа - найважливіший джерело життя» може бути вже марно. Для вирішення цієї проблеми з такою дитиною Вам необхідно систематично просто нагадувати про необхідність поповнити свої сили.

Пам'ятайте!

Якщо дитина не хворіє на анемію, гастритом, дисбактеріозом, гельмінтозом. У нього немає частих запорів, запальних захворювань верхніх дихальних шляхів, тоді тільки правильно організоване харчування допоможе повернути апетит в будь-якому віці.

Зустрічаються малюки з особливостями нервової і травної системи, коли виділяється мало слини під час їжі. Саме цей факт заважає процесу травлення. Допомогти в цьому випадку Ви можете якщо запропонуєте йому запивати сухе блюдо чаєм або компотом, а може зробите рідку підливу до такої страви.

Секрети харчування дитини малоїжки

У Вас росте малюк, який постійно мало їсть. Ви розумієте, що це небезпечно для його подальшого розвитку. Так далі тривати не може, потрібно щось змінювати. Ну що?

Давайте розберемо цю проблему.

малоежка.jpg

  1. З малоїжкою відразу необхідно встановити точний час годування.

Їсти тільки по годинах. Навіть якщо одне годування доведеться пропустити, не хвилюйтеся, сам організм малюка пізніше надолужить згаяне.

Пам'ятайте!

Головне навчити шлунок малюка виділяти сік саме в потрібний час.

      2. Організувати його режим дня так, щоб він більше часу проводив на свіжому повітрі, в активному русі.

Для підвищення апетиту і збільшення навантаження, можете записати його в спортивну секцію: на гімнастику або плавання. Нехай самостійно вибере свій вид спорту!

      3. Навчіть крихту самостійно тримати ложку.

Малюкам, як правило, ця процедура приносить масу задоволення. Вони, непомітно для себе, грають у дорослого і одночасно всю їжу на тарілці намагаються з'їсти.

      4. Виключіть будь-які перекуси - навіть сік! Тільки мінеральна вода без газів!

Від солодощів на період відновлення апетиту, взагалі необхідно відмовитися! Не піддавайтеся на жодні вмовляння і обіцянки.

На майбутнє заведіть в сім'ї суворе правило: всі солодощі тільки після їжі!

      5. Запропонуйте малюкові взяти участь в приготуванні їжі.

Він обов'язково зацікавиться новою справою. Тільки чітко визначте його коло обов'язків. Можливо, Ви попросите помити і приготувати крупу або овочі, приготувати зелень, щось перемішати.

 Не хвилюйтеся, дитина обов'язково буде акуратно виконувати всі завдання, намагатися правильно повторювати всі Ваші руху. Для нього це гра.

Якщо Вашому малюку вже 3 роки і навіть більше, можете попросити його допомогти накрити на стіл: серветки, столові прилади, посуд. Тут величезний простір для Вашої фантазії!

      6. Придумайте разом прикраса страв

Це може бути дуже веселе і захоплююче заняття. При цьому для нового знайомства і хорошого апетиту самій дитині запропонуйте прикрасити його нелюбиме блюдо, потім весело обіграйте цей сюжет. Якщо не виходить фантазувати, можете заглянути в інтернет. Готові картинки, покрокові інструкції від професіоналів обов'язково зацікавлять дитини і викличуть інтерес до їжі.

украшение_блюд_для_малоежки.jpg

Доступні засоби підвищують апетит у дітей

Все на світі мами завжди цікавляться, що можна давати дитині для апетиту. Саме так думали наші бабусі і прабабусі. Для свого пташеняти кожна з них індивідуально підбирала свій улюблений засіб.

В наш час Ви теж можете своїй дитині для апетиту запропонувати не тільки народні засоби, а й гомеопатичні або медичні.

Вибирайте:

  • Найдоступнішим і улюбленим багатьма дітьми є звичайний яблучний сік. За допомогою його кислотності в шлунку починає виділятися шлунковий сік.

Як і всі рослинні препарати його можете запропонувати дитині за півгодини до їди.

  • Для підвищення апетиту маленьким дітям в народі застосовують всім відомі і легко доступні ягоди малини, чорної смородини, шипшини, ялівцю, обліпихи, барбарису, вишні, морква. Сік цих рослин дуже подобається багатьом дітям своєю помірною кислотою і солодкістю.
  • Для приготування чаю можна використовувати м'яту, фенхель, череду трироздільну і тирлич весняну. Немовляті рекомендують по 1ст. ложці до їжі, а дитині після року по 100мл. Відвари вероніки навпаки дають після їжі.

Для дітей шкільного віку народна медицина пропонують більш сильні засоби. Ці відвари або настоянки вже не такі приємні на смак, а деякі з них взагалі з гіркуватим присмаком.

  • Всі рослини або їх частини Вам теж добре знайомі: листя і квітки полину, деревію, лепехи, цикорію і коріння кульбаби.
  • Найсмачнішим народним засобом вважається МЕД. Використовуйте його цілющі властивості, якщо у малюка немає на нього алергії.

мед_для_аппетита.jpg

Що дати дитині для апетиту з гомеопатичних та медичних препаратів повинен вирішити лікар.

Тут все строго індивідуально. Препаратів розроблено багато і у кожного є свої плюси і мінуси.

Це можуть бути:

- гомеопатичні засоби - комплекси з солями магнію, калію, Ціной;

- медикаментозні Елькар, Креон, лізин, гліцин.

 Пам'ятайте!

Якщо уважно будите стежити за здоров'ям своєї дитини не тільки коли він хворіє, а й коли він абсолютно здоровий, тоді зможете попередити більшу частину негативно впливаючих на його апетит факторів.

Обов'язково навчіть свою дитину перед прийомом їжі з посмішкою повторювати за Вами «Всім смачного!» і у нього завжди буде відмінне здоров'я!

Можливо, Вам сподобаються такі відео

Оцініть матеріал
(7 голосів)

Залишити коментар

цена лечение наркозависимости в
доставка минеральной воды киев