Прочитавши цю статтю Ви дізнаєтеся про важливі вимоги до живлення, навчитеся правильно наповнювати тарілку дитини, будите уміти користуватися інформативним показником енергоживлення у дітей.

Зміст:

  1. Роль повноцінного харчування для зростаючого організму
  2. Що повинне лежати в тарілці
  3. Комплексне уявлення про якість годування

Роль повноцінного харчування для зростаючого організму

У усіх людей різних національностей питання харчування дітей завжди стояло і стоїть на першому місці.

1картинка_Радость_матери.jpg

Ви чули карельське народне прислів'я: «Той, хто народився повинен їсти"? Про це ж у Вірменії говорять: "Справа не в народженні, а в харчуванні". Століттями у кожного народу підкреслювалася важливість самого моменту прийому їжі дитиною.

Усі ми різні і батьки у кожного свої. Але усі вони ставлять однакові питання: що їв? коли їв? Так відбувається з нами упродовж усього нашого життя. Ось прийшов час і ми самі стали батьками. Без сумнівів, кожному з нас добре відомо, що для фізичного і психічного розвитку малюка, і так само для поліпшення опірності його зростаючого організму провідна роль відводиться правильному і повноцінному харчуванню.

2_картинка_Первая_ласточка.jpg

Усі батьки знають, що без грамотно влаштованого живлення неможливо виростити здорову дитину.

Харчування служить для зв'язку самого організму дитини з довкіллям. Воно гарантує надходження до нього різного виду складної органічної сполуки (білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та ін.), яка потрібна і для пластичних цілей (для зростання, побудови і оновлення клітин), і для покриття усіх енергетичних витрат.

Для того, щоб живлення доставляло користь, дитячий раціон повинен відповідати необходимостям певного віку і складатися з різноманітного набору продуктів, які забезпечать зростаючий організм різними потрібними для нього елементами.

3_картинка__Пирамида_продуктов.jpg

З самого народження головним джерелом зростання і подальшого успішного розвитку є грудне молоко. З цієї миті кожен з нас назавжди запам'ятав основні вимоги до живлення. Воно обов'язково має бути: безпечне, смачне, свіжоприготоване, регулярне, калорійне, давати позитивні відчуття і приносити задоволення.

4_картинка_Грудное_кормление.jpg

Коли ми стали дорослими, то додали ще одну дуже важливу вимогу - воно повинне бути різноманітним! Тепер просто виконуйте ці свої вимоги разом з Вашим малюком і обов'язково (як дорослий) враховуйте важливість різноманітності продуктів!

Що повинно бути в тарілці?

Ваш малюк вже досить підріс і намагається їсти з тарілки? Ось тут Ви починаєте грати найголовнішу роль надалі в його розвитку і навіть в стані його здоров'я не лише на період дитячо-підліткового віку, але і на усе доросле життя.

5_картинка_Тарелка_для_ребёнка.jpg

З цієї миті Ви повинні постійно організовувати правильне харчування малюка. У правильному харчуванні обов'язково треба враховувати необхідність достатньої кількості харчових волокон. Вони знаходяться в злаках, овочах і фруктах.

Правильне харчування включає і хліб. Дитині у будь-якому віці треба обов'язково давати білий і чорний хліб. Риба і морські продукти дадуть такий потрібний для розумового розвитку дитині йод.

Бобові також є важливою частиною правильного харчування для дітей дошкільного віку. Їх треба давати дитині 1 раз на тиждень.

Усі малюки дуже люблять багато пити рідини. Це і зрозуміло - вони ростуть! Вам необхідно давати дитині окрім води і соків, компот з сухофруктів і напій з шипшини. Постарайтеся, щоб у Вашому холодильнику тарілка зі свіжими і відвареними овочами стояла на рівні очей дитини.

Купуючи фрукти для дитини, намагайтеся вибрати найкрасивіші, яскравіші і навіть різноколірні. Пам'ятайте, як Вам в дитинстві постійно хотілося щось пожувати? Так от і Вашій дитині теж цього хочеться! А Вам обов'язково треба вибрати де буде таке "секретне" місце для Вашої дитини на кухні. І вже постарайтеся покласти туди сухофрукти, горіхи, хлібці.

Правильне харчування складається не тільки з продуктів.

6_картинка_Семейный_обед.jpg

Обов'язково за столом навчайте малюка на особистому прикладі дотримуватися культури поведінки.

Комплексне уявлення про якість годування

Правильне, здорове, повноцінне харчування дасть швидке зростання і усебічний розвиток Вашому малюкові. Регулярні медичні обстеження цьому будуть лише підтвердженням.

7картинка_медицинское_обследование.jpg

За допомогою систематичного спостереження за фізичним розвитком і станом здоров'я дитини Ви отримаєте комплексне уявлення про якість годування.

До найбільш інформативних показників стану енергоживлення відносяться дані про товщину шкірної складки над лопаткою, трицепсом плеча, і величина кола плеча, які відбивають розміри м'язової і жирової тканини обстежуваної дитини. Потім отримані результати антропометрії зіставте із стандартними показниками фізичного розвитку дітей відповідного регіону на цей період часу.

Запам'ятайте: антропометричні виміри (зростання, маси тіла, кола грудної клітки) повинні проводитися регулярно. Усі ці дані разом з даними соматичного огляду дитини (стани осанки, кісток, мускулатури, жировідкладень) є провідними показниками і з діагностикою стану внутрішніх органів визначають стан дитини в цілому.

Нехай Ваш малюк росте здоровим і розумним!

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар