Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся в якому віці яка гімнастика необхідна Вашій дитині, знайдете корисні поради фахівців, зможете допомогти своїй дитині вирости сильним і здоровим

Зміст

 1. Гімнастика для новонароджених
 2. Гімнастика для немовлят
 3. Дитяча гімнастика
 4. Спортивна гімнастика

Гімнастика для новонароджених

З самого першого дня життя ще в пологовому будинку фахівці рекомендують всім мамам проводити з новонародженим дитиною легку гігієнічну гімнастику.

Так саме з Вашою допомогою новонароджений малюк починає свою підготовку до засвоєння більш складних форм фізичних вправ.

Від Вас залежить які м'язові групи новонародженого організму будуть розвиватися активніше, а які ні.

Пам'ятайте!

 • Як проводити перші вправи загальної гігієнічної гімнастикою повинен показати фахівець
 • В залежності від стану здоров'я новонародженої дитини і тільки після консультації з фахівцем поступово ускладнюйте їх
 • Будь-яка вправа здатна надавати виборчий вплив тільки на конкретну м'язову групу
 • Слідкуйте за поступовим збільшенням дозування фізичних вправ

Вченими доведено, що завдяки впливу гімнастики на різні відділи опорно-рухового апарату дитини і навіть дорослого підвищується функціональна здатність всіх важливих систем організму, удосконалюються координаційні системи центральної нервової системи.

В цілому, завдяки різним вправам для новонароджених, удосконалюється весь механізм адаптації до майбутніх фізичних навантажень.

Можливо, для практичного застосування Вам сподобається ці поради фахівця

Гімнастика для немовлят

Всі дорослі ще зі школи пам'ятають, що гімнастика складається з загальнодоступних фізичних вправ, які надають оздоровчу і лікувальну дію на весь дитячий організм.

Ось і пролетів перший місяць життя у Вашого малюка. Йому вже відомі деякі вправи і тепер Вам необхідно поступово збільшити їх кількість.

Пам'ятайте!

 • Для немовля кожне заняття гімнастикою сприяє гармонійному фізичному розвитку
 • За допомогою загальнорозвиваючої гімнастики у малюка поступово зміцнюється мускулатура,  розвивається гнучкість, удосконалюється координація рухів.

Для проведення домашніх занять з малюком від 1 місяця до 1 року Вам необхідно лише поступово, регулярно трохи ускладнювати вже знайомі вправи.

Так для проведення гімнастики з однорічною дитиною Ви можете збільшити кількість повторів, додати в руки малюкові різні предмети, змінити місце проведення гімнастики.

У цьому віці малюки, як правило, люблять виконувати різні вправи під музику. Для цього Ви можете підібрати веселу музику або навіть пісеньку

Можливо, Ви оберете музичний супровід з цієї добірки

Дитяча гімнастика

Ви не можете не помічати, як Ваш малюк щодня активно освоює навколишній світ. Причому, як правило, у нього все це виходить надзвичайно енергійно і активно. Ви дивуєтеся його рухливості. І вже переконалися, що найважчим покаранням для дитини від 3 до 6 років є одноманітність.

Ще в минулому столітті всесвітньо відомий вчений-фізіолог Іван Сєченов відкрив і довів Закон розвитку для живих організмів:

Всі подальші дослідження вчених різних країн тільки підтверджували істинність цього Закону

укр_вар_Безымянный.png

У наш час кожен фахівець в різних напрямках фізичного розвитку, який працює з дітьми дошкільного віку з упевненістю пояснює кожному з батьків, що якщо дитина рухлива і енергійна – це означає вона здорова.

Пам'ятайте!

 • Під час бігу та стрибків м'язи малюка отримують з посиленим припливом крові більше поживних речовин і одночасно швидше виводяться непотрібні шлаки
 • Відбувається зміцнення кістково-м'язового апарату, що росте. Причому саме в цей момент відбувається не тільки одне зміцнення м'язів, а й одночасно більш витривалим стає серце
 • Відбувається загальне зміцнення всього дитячого організму і навіть його нервової системи, що особливо важливо в дошкільний період
 • А ось недолік рухів провокує затримку фізичного розвитку, призводить до ослаблення дитини. Для дитини виникає небезпека піддатися різним захворюванням

Тому з 3 років фізкультура для дітей є життєвонеобхідним заняттям.

Фізичні вправи для дітей повинні бути не тільки у вигляді ранкової гімнастики під веселу музику.

Для дитини у віці від 1 року до 6 років і старше за допомогою фахівця Ви можете підібрати спеціальні гімнастичні вправи з лікувальною метою.

 Є спеціальні комплекси лікувальної гімнастики, за допомогою яких можна впливати як на окремий орган, так і на цілі системи організму.

Можливо, Вам сподобається це відео

Спортивна гімнастика

Щодня, помічаючи як швидко росте Ваш малюк, Ви не перестаєте намагатися дати йому все найкраще. Ваше прагнення підготувати свою дитину  до того, щоб він був абсолютно готовий до майбутнього дорослого життя – абсолютно зрозуміле. Тому Ви постійно оточуєте малюка увагою і турботою. Але при цьому все одно хвилюєтеся, що ще чомусь не встигли навчити.

Так буває з усіма батьками. Ми не можемо передбачити всілякі життєві ситуації, які зустрінуться на життєвому шляху наших дітей.

На допомогу Вам може прийти спортивна гімнастика. Саме в спорті всі ці моменти злету і падіння відбуваються кожен день. При цьому дитина вчиться вставати і йти далі.

Пам'ятайте всі плюси спортивної гімнастики:

 • Вона створює умови для гармонійного фізичного розвитку дитячого та підліткового організму
 • З її допомогою формується правильна постава
 • Відбувається зміцнення всієї скелетної мускулатури тіла, рук, черевного і плечового поясу
 • Розвивається сама гнучкість тіла
 • Вдосконалюється координація рухів

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що існують три види спортивної гімнастики: акробатика, спортивна та художня.

Всі вони складаються з складних фізичних вправ. Тут не тільки необхідна велика м'язова сила, а й вольові якості.

Сам гімнастичний стиль виконання вправ завжди характеризується відточеністю і естетичної виразністю.

Займаючись спортивною гімнастикою на майбутнє Ваша дитина отримає не просто відмінну фізичну підготовку, а й красиву поставу, легку ходу і вміння тримати себе в будь-якій обстановці.

Найважливіше - почати робити будь-яку гімнастику щодня! А результат Вас порадує обов'язково!

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

наркологический больница