Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся все про дитячий табір, визначте для себе як Ваша дитина проведе літні канікули, знайдете корисну інформацію про путівки у табір, дізнаєтеся як їх отримати.
Зміст:

Вибираємо: в який табір?

Про оздоровлення своєї дитини на літніх канікулах думають всі батьки. Літо пролітає дуже швидко, а так хочеться все встигнути! Ви, звичайно, розумієте, що сидіти дитині ціле літо вдома - це неправильно!
Йому і так набридло жити майже цілий рік по маршруту «Дім-школа» і тільки на вихідних – вільне переміщення. А тут стільки вільного часу! Літо! Сонце! Нові емоції! Нові друзі! Нові відкриття! Безперечно, все це дає-табір!

2_Эмоции__в_лагере.png

Вибирайте!
1. Пришкільний
Це табір з денним перебуванням. Тут все знайоме: рідні стіни, старі друзі, перевірені вчителі. Одним словом – шкільний табір.
Плюс в тому, що дитина знаходиться поруч, йому все знайоме. Загалом-мінімум ризиків! Для першокласника - супер ідея на тему «Як провести вільний час?»

школьный_лагерь.png
Мінус – мало нових емоцій, немає нових друзів. Тут більше розваг, ніж оздоровлення.
Якщо ваша дитина вже самостійна і шукає спілкування з новими дітьми, готова розлучитися з Вами, жити в новому колективі, тоді можете сміливо продовжувати вибирати для неї табір.
Пам'ятайте!
Ваша дитина робить тільки перші кроки у величезний океан Можливостей. Допоможіть йому навчитися в ньому впевнено плавати!
2. Тематичний
Тут Вашій дитині запропонують взяти участь в цілому театральній дії за сюжетами улюблених книг.

тематический_лагерь.png

Плюс – море нових емоцій, нові друзі, нові пригоди.
Мінус - ваша дитина повинна бути готова постояти за себе.
Пам'ятайте!
Якщо Вашій дитині 8-9 років, то не варто бояться перших розставань. Просто в перший раз купіть путівку тільки на 2 тижні
3. Профільний
У цьому таборі вся програма перебування має свою спеціалізацію. Ось тільки вона заснована на активному оволодінні дитиною певними знаннями в міксі з активним відпочинком.
Плюс-суцільний інтенсив, нудьгувати взагалі буде ніколи, розвивається самостійність.
Мінус-дитина може не прийняти дух змагання і не впоратися із заданим темпом
Пам'ятайте!
Вибираючи профільний табір, підключіть саму дитину. Так він може вибрати для себе програму, якою вже зацікавився або хоче зрозуміти. В таких спеціалізованих таборах з дітьми працюють саме вузькоспеціалізовані фахівці.
4. Спортивно-оздоровчий
У такому таборі займаються спортом і вибирають за своїм бажанням сподобався вид.

лагерь_на_берегу_моря.png
Плюс – з'являться спортивні захоплення.
Мінус – Якщо сама дитина не хоче займатися спортом взагалі.
5. Табір загальної спрямованості
Такий варіант може сподобається Вашій дитині своєю різноманітністю гуртків за інтересами
Плюс – свіже повітря, нові друзі і нові знання
Мінус-не має
6. Санаторний
Це справжній дитячий санаторій. На початку зміни лікар, при першому огляді, робить індивідуальні призначення і складає індивідуально програму оздоровлення.

санаторный_лагерь.png
Плюс - можна поправити здоров'я часто хворіє дитині
Мінус – малорухливі ритм життя
Пам'ятайте!
Зробивши вибір, Ще раз перевірте інформацію! Обов'язково дізнайтеся все про табір: проживання, харчування, розваги, обслуговуючий персонал. Надійніше, звичайно, все побачити своїми очима і взяти контакти вожатих і адміністрації.
7. Зарубіжні варіанти
Можна знайти мовний табір. У США, Англії, Швейцарії, Німеччині. Тут загони формуються на підставі вступного тесту. Весь день у дитини буде розписаний: 3-4 уроку і потім гуртки і секції за бажанням у всіх напрямках. Є 1 екскурсія в тиждень.
Є творчий табір. Тут з вашою дитиною працюватимуть фахівці з дизайну, хореографії, вокалу, акторської майстерності та образотворчого мистецтва.

зарубежный_лагерь.png
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що Польща, Чехія, Ізраїль, Грузія, Болгарія і Словаччина створюють в своїх таборах російськомовні загони. Англія, Італія, Франція, Канада і Німеччина – тільки з певним знанням іноземної мови.
Спортивний табір. В ньому вся робота з кожною дитиною спрямована на розвиток його спортивної майстерності. На це в тиждень виділяється до 30 годин тренувань. Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що набір спортивних секцій практично скрізь однаковий, але є відмінності в деяких країнах. Так США обов'язково включає заняття з бейсболу, Англія - тенісу і регбі, а Німеччина – по футболу.
Плюс-Мовний інтенсив, освоїть стрільбу з лука, фехтування, скелелазіння, волейбол, баскетбол, плавання, аеробол, верхову їзду.
Мінус – дуже далеко від дому.

ПІДСУМОК:

Вибираючи будь-який табір для своєї дитини, робіть це разом з ним. Якщо Ваша дитина ще ніде без Вас не відпочивав запропонуйте йому в перший раз путівку на 2 тижні разом з другом. Так ви закладете основи повної самостійності і комунікабельності, що в житті завжди необхідно кожній людині. Будьте впевнені, якщо вибір табору зроблений правильно – на наступне літо ваша дитина сама попроситься туди ще раз.

вопросы_к_администрации_лагеря.png

Де дістати путівки в табір?

Це питання вирішується дуже просто! Причому в незалежності від типу табору і його місцезнаходження на карті світу!
Є три шляхи вирішення: два - коли ви все оплачуєте самостійно і
одне – безкоштовна путівка від держави.
Розберемо кожне:
1. Путівку в обраний табір для своєї дитини Ви можете замовити через Інтернет. Самостійно прийняли рішення, проаналізували всю наявну і відкритих джерелах інформацію, розпитали знайомих і подзвонили безпосередньо, задали всі ваші запитання, визначилися з формою оплати і уточнили як дістатися.
2. Через агенство, що додасть Вам додаткових витрат, але і дасть відповіді на всі Ваші питання і деякі гарантії.

в_лагерь.png

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що якщо Ви вибрали зарубіжний табір, то у вартість путівки входить не тільки проживання дитини,харчування та навчання, але і медична страховка, навчальні приладдя, спортивні спорядження плюс розважальні заходи. Обов'язкова включається ще й перевезення дитини від місця прибуття до табору і назад.
Всі інші витрати на дорогу Ви оплачуєте окремо. або в агенстві, в якому Ви вибрали путівку.
Пам'ятайте!
Для виїзду за кордон після оплати путівки в табір і оформлення проїзних квитків обов'язково подстрахуйте себе - оформіть страховку на дитину в самому агентстві або у приймаючій країні від невиїзду за кордон.

страховка_от_невыезда.png
3. Рішенням Кабінету Міністрів України пільговими путівками мають бути забезпечені діти

1_кому_бесплатные_путевки.png

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що літньому таборі так само має право абсолютно безкоштовно відпочити

2_кому_бесплатные_путевки.png

Як Ви розумієте, бажаючих отримати пільгову путівку багато і тут потрібно швидше стати на чергу і здати всі необхідні документи до місцевого Управління у справах молоді та спорту (далі Управління) або в Управління соцзахисту населення.

льготная_путевка_в_лагерь.png
Якщо ви вирішили оформити пільгову путівку, тоді спочатку обов'язково пройдіть медкомісію дитині і оформите довідку форма 79/0 у лікаря. 

форма_на_бесплатную_путевку.png

Потім, у кожному конкретному випадку буде потрібно зібрати свій перелік документів

  Далі у місцевому управлінні формуються списки. Причому всі путівки розподіляються тільки за бажанням і можливо з пайовою участю батьків.
Якщо Ваша дитина входить в пільгову категорію, тоді регулярно простежуйте інтернет-інформацію по наявності вільних місць в таборах на веб-сайті свого управління і все у Вас вийде!

Пам'ятайте!
Пільговою путівкою від держави може скористатися дитина від 7 років тільки 1 раз в рік. Причому при оформленні пільги на це твердження від батьків теж потрібна додаткова довідка від сімейного лікаря.

Що необхідно взяти в табір?

І ось, всі питання оформлення путівки в табір вже вирішені залишилося тільки зібрати речі. Цю процедуру потрібно робити обов'язково разом з самою дитиною. Якщо раптом у Вас виникло питання " навіщо?» Відповідь:
По-перше, так він буде знати, що взяв?
По-друге – легко зможе зібратися в таборі самостійно додому. Правда тут потрібен буде ще й список всіх речей.
І не забудьте другий варіант списку речей залишити вдома.
Пам'ятайте!
Від Вас до табору дитина повинна привести лист для вихователя або вожатого в якому Ви повинні будете описати особливості своєї дитини і вказати свій номер телефону і інші додаткові джерела для Вашого спілкування (соцмережі, Вайбер, Инстаграмм і т. д.)
Дозвольте дитині взяти з собою улюблені речі в залежності від типу табору. У непомітних місцях визначитеся разом з дитиною і зробіть свої позначки, щоб не загубилася. Позначте дитині яку річ і для йому чого потрібно буде одягати. Звичайно, Від дорогих речей в подорож потрібно буде утриматися.
Можливо, вам знадобиться порада досвідчених фахівців-вихователів:

совет.png

Можливо, Вам сподобається цей список на 2 тижні:
Речі

 • 6 комплектів білизни
 • 6 пар шкарпеток
 • 2 комплекти для купання
 • 2 головних убору
 • 2 наряду для дискотеки
 • 4 майки або футболки
 • 1 шорти
 • 1 джинси або штани
 • 3-4 спідниці та сарафана
 • 1 спортивний костюм
 • Для ігор - шльопанці, мокасини або кеди
 • На вихід – сандалі або туфлі

І ще обов'язково 1 тепла кофта або вітровка.
Ліки і духи

 • Духи – заборонено
 • Кульковий або гелевий дезодорант - можна
 • З ліків покладіть тільки для переїзду - аптечку для подорожей.

Пам'ятайте!
В таборі є свій лікар і він відповідає за здоров'я Вашої дитини. Проінформуйте його і вихователів, якщо у дитини є хронічне захворювання, щоб був контроль з боку дорослих за графіком прийому/

Туалетні приналежності:

 • 2 шматочки мила з мильницею
 • Шампунь в одноразових пакетиках - за бажанням
 • 2-3 зубні щітки
 • Сонцезахисний крем або спрей
 • Репеленти від комах
 • Мочалка
 • Гребінець
 • 2 рушники
 • Туалетний папір
 • Пакет для брудної білизни
 • Пральний порошок або мило
 • Бритва для хлопчика
 • Гігієнічні прокладки для дівчинки

что_взять_в_лагерь.png

Пам'ятайте!
Обов'язково покладіть блокнот і ручку. Не забудьте зарядку на телефон. Перед від'їздом Перевірте рахунок на телефоні.
Підсумок!
Ось всі важливі дрібниці Вам тепер відомі. Залишилося провести психологічну підготовку до подорожі. Головне - самі не панікуйте, якщо Ваша дитина їде в табір в перший раз! Обговоріть з дитиною всі моменти самообслуговування. Від гігієнічних процедур до орієнтування на місцевості. Згадайте своє дитинство. Налаштуйте дитину на цікаві і захоплюючі пригоди з новими емоціями і повним веселощами.

что_дает_лагерь.png

Намагайтеся оздоровити дитину з користю, щоб він свіжим, здоровим і радісним зустрів 1 вересня!
Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань правильної організації і проведення дозвілля дитини – читайте в розділі Спорт і відпочинок

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар

частные наркологические клиники