Прочитавши цю статтю Ви дізнаєтеся як сформувати у школяра бажання займатися фізкультурою, чому кожен урок в школі триває не більше 40-45 хвилин, як проводиться сучасний урок фізкультури фахівцем, коли дається звільнення від фізкультури і які існують нормативи з фізкультури

Зміст

  1. Фізкультура кожен день
  2. Які сучасні вимоги до уроку фізкультури в школі
  3. Хто може бути звільнений від фізкультури
  4. Сучасні спортивні нормативи для дітей і підлітків

Фізкультура кожен день

Кожній дитині хочеться вирости сильною, витривалою, швидкою; навчитися красиво рухатися, мати правильну поставу.

Давня мудрість говорить: «Щоб бути щасливим у житті, необхідно, перш за все, бути здоровим. Для цього кожному з нас, батьків, щодня необхідно пам'ятати, що тільки систематичні заняття фізичною культурою і виконання правил гігієни можуть дати дитині в будь-якому віці здоров'я. Причому, одних занять в дитячому саду або на уроках в школі недостатньо.

1._Физкультура_в_семье.jpg

  • Привчайте дитину займатися фізичною культурою у вільний час.
  • Створіть звичку у дитини щоранку починати з ранкової гімнастики.

У будь-який пору року ранкову зарядку дитині буде зручно і корисно виконувати в трусиках і маєчці або в спортивному костюмі, босоніж.

Комплекс вправ повинен бути різноманітним, але йти в строгому порядку: відразу розучуйте вправи для шиї, потім для рук, тулуба, нахили, стрибки, біг, ходьба. Ось тільки не давайте великого навантаження саме вранці. Організм дитини ще не прокинувся і максимальна напруга зараз буде зайвою.

Всього вправ повинно бути така кількість, скільки років Вашій дитині. Повторів повинно бути 8-10. Менша кількість не принесе користі!

Після проведення зарядки вчіть дитину обтиратися вологим рушником або обливатися водою, навіть можна прийняти душ.

Пам'ятайте!

Перші два тижні проводьте комплекс ранкової зарядки без предметів, тільки відточуйте саму техніку виконання.

На третій і четвертий тиждень - додавайте або м'яч, або гімнастичну палицю, або іграшку.

Кожній дитині веселіше виконувати вправи з предметами!

2_зарядка_с_предметами.png

Протягом дня після монотонного виконання певних видів робіт кожному з нас хочеться потягнутися, витягнути ноги. Так наш організм реагує на перевтому.

 У дитини під час розумової праці такий стан виникає кожні 40-45 хвилин.

Навчіть свого школяра робити нескладні вправи по 5-6 разів протягом 1 хвилини біля столу або пересуваючись по кімнаті.

Виконувати їх можна сидячи на стільці або стоячи біля столу, але обов'язково у вільному або середньому темпі.

Цей комплекс фахівці називають «Фізхвилинкою».

Але не тільки тіло потребує фізичної розминки. Обов'язково покажіть своїй дитині вправи для очей. Фахівці рекомендують проводити їх кожні півгодини після читання або письма, щоб зберегти хороший зір.

3_зарядка_для_гдаз.jpg

Уроки в школі і заняття в дитячому саду з фізичної культури допоможуть Вашій дитині дізнатися багато цікавого і корисного в галузі спорту та основ здоров'я.

Додатково постарайтеся записати свою дитину в спортивну секцію або на танці. Саме там йому допоможуть зміцнити всі м'язи і сформувати фізичну культуру.

Які сучасні вимоги до уроку фізкультури в школі

Ви, звичайно, помітили, що здоров'я сучасних дітей дуже сильно відрізняється від здоров'я дітей в минулому столітті. Всі зміни, які відбулися в природі в результаті втручання людини, різні екологічні та соціально-економічні чинники мали на нього своє згубний вплив.

Сьогодні питання збереження здоров'я в усьому людському суспільстві стало найважливішим. Усім дорослим абсолютно зрозуміло, що воно є основним фактором майбутнього розвитку благополуччя в будь-якій державі. А фізкультура, як шкільний предмет у вітчизняних і зарубіжних школах заслужено стала займати одне з головних місць в усіх навчальних закладах.

В наші дні вирішення проблеми здоров'я підростаючого покоління піднято у багатьох країнах світу вже на державному рівні. При підготовці сучасної дитини до самостійного життя вже недостатньо одного виховання бажання бути фізично і морально здоровим.

Сьогодні провідними фахівцями в області дитячого здоров'я доведена всьому суспільству необхідність направляти всі зусилля в роботі з дітьми на формування у кожного з них усвідомленого бажання бути здоровим. Ця потреба повинна стати запорукою для майбутнього благополуччя і успішності у кожної дитини.

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що зовсім недавно, в дитинстві наших батьків, уроки фізкультури в школі мали в основному освітньо-тренувальне напрямок. Потім воно трохи змінилася і уроки все більше стали мати освітньо-навчальну спрямованість.

Завдяки різним дослідженням педагогів, медиків, біологів, психологів, соціологів в галузі фізичної культури сучасний урок фізкультури вже має освітньо-пізнавальну спрямованість. І в цьому сучасному напрямку закладені основи всієї фізичної культури для кожної дитини.

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що зовсім недавно, в дитинстві наших батьків, уроки фізкультури в школі мали в основному освітньо-тренувальне напрямок. Потім воно трохи змінилася і уроки все більше стали мати освітньо-навчальну спрямованість.

Завдяки різним дослідженням педагогів, медиків, біологів, психологів, соціологів в галузі фізичної культури сучасний урок фізкультури вже має освітньо-пізнавальну спрямованість. І в цьому сучасному напрямку закладені основи всієї фізичної культури для кожної дитини:

  • Закладаються основи відповідального ставлення до самого себе
  • Виховуються нові вольові і моральні якості
  • Формується необхідність в зміцненні свого здоров'я
  • Розкриваються способи тілесного і духовного самовдосконалення

Можливо, Вам сподобається структура освітньо-пізнавальної спрямованості в навчанні фізичної культури Вашої дитини.

Етапи_оволодіння_фізичною_культурою.png

У розділі «Уміння» для успішного самостійного розвитку вчителя фізкультури в сучасній школі на уроках намагаються формувати і розвивати в дитині такі вміння:

  • Рухові
  • Організаційні
  • Методичні
  • Гігієнічні

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, як можна сформувати у дитини шкільного віку бажання щодня займатися фізичною культурою.

Алгоритм навчання складається з таких елементів:

  1. Сформулюйте і опишіть кінцеву мету на день
  2. Продумайте мотивацію
  3. Виконання самої практичної частини
  4. Проаналізуйте разом досягнутий результату після тренування

Хто може бути звільнений від фізкультури

У Вас росте активна дитина. Як і всі його однолітки він любить різні рухливі ігри.

 Але ось тільки варто йому трохи збільшити фізичне навантаження - починаються різні захворювання. Після лижної пробіжки - бронхіт, після перекидів - запаморочення і навіть звичайний м'яч стає небезпечним. Від нього дитина отримала вивих пальця.

 У даній ситуації абсолютно зрозуміло, що уроки фізкультури за звичайною стандартній програмі тільки нашкодять його здоров'ю.

Ваше бажання оформити своїй дитині звільнення від фізкультури цілком зрозуміло. Законною підставою звільнення на один урок або один рік є медична довідка.

Звичайно, для звільнення на один урок можна Вам просто написати записку вчителю з цим проханням або самій дитині підійти до шкільної медсестри і пояснити свою проблему зі здоров'ям.

Якщо Ви хочете вирішити цю проблему на більш тривалий термін, тоді необхідно офіційно отримати довідку звільнення у дитячого лікаря, який веде спостереження за розвитком Вашої дитини.

Найпростішим способом як зменшити фізичне навантаження дитині є визначення групи здоров'я Вашого школяра.

Для кожної групи є конкретні рекомендації по фізичних навантажень для дитини.

Якщо Ваш дитина перенесла конкретне захворювання, тоді він повинен бути повністю звільнений від занять фізкультурою.

Підставою до звільнення є конкретний пункт по перенесені захворювання з Правил безпеки занять, затверджений ще з 1979 року і по наш час. У них визначені конкретні тимчасові рамки для звільнення після кожної хвороби:

нормы_освобождения_от_физкультуры_по_болезни.png

Якщо Ваша дитина знаходилася на лікуванні в стаціонарі тоді теж видається звільнення до 1 місяця.

Після зазначених термінів на відновлення дитячого організму дитина знову повертається в основну І групу і може повноцінно займатися на уроках фізкультури.

Якщо Ви хочете змінити цю групу здоров'я для свого школяра, тоді зверніться до Вашого дитячого лікаря за Медичним висновком з приводу зміни групи. У цьому висновку він вкаже свій діагноз, визначить конкретні термін (до 1 року), дасть конкретні рекомендації.

 Пам'ятайте!

У підготовчій групі дитина буде відвідувати заняття, але з урахуванням рекомендацій лікаря. Через рік потрібно заново оформити цей вид звільнення.

Зазвичай після важкого захворювання, травми або операції лікар рекомендує пройти комісію лікарсько-консультаційну комісію. Вона дає висновок на звільнення понад місяць, яке реєструється в журналі поліклініці і закріплюється круглою печаткою.

Пам'ятайте!

Ніяке звільнення від уроків фізкультури не звільняє від самої присутності учня на них.

Вчителю з фізкультури рекомендується виконання фізичних вправ дитиною замінювати написанням рефератів, доповідей, створенням проектів за темами про фізичну культуру.

Сучасні спортивні нормативи для дітей та підлітків

Ви, можливо, вже знайомі з новими вимогами Державного стандарту початкової загальної освіти по різним предметам у сучасній школі.

Згідно нових вимог і предмет «Фізкультура» в початковій школі також оновлюється.

Кардинально змінилися вимоги до способу рухової активності кожної дитини на уроці, відмінилося обов'язкове оцінювання, тестування та інші варіативні модулі. Суттєво реорганізовані самі способи рухової діяльності. Повністю вилучені застарілі методичні рекомендації та вимоги.

На зміну старим вимогам прийшли нові, які побудовані на принципі фізичного вдосконалення особистих якостей дитини:

  • аеробна та м'язова витривалість
  • м'язова сила
  • гнучкість
  • фізичний  гармонійний розвиток самої дитини.

На уроках вчителю фізкультури рекомендовано повністю відмовитися від військових команд, а спортивні дисципліни замінити на рухливі ігри, вправи оздоровчої гімнастики та релаксації.

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися які нововведення пропонються на уроках фізкультурі.

Вони, мабуть, сподобаються дітям!

Тепер Ваша дитина буде займатися фітболом та вивчати степ-кроки.

Відбувається оновлення всієї загальної спрямованністі сучасних ігор.

Виділені «психологічно шкідливі ігри».Згідно сучасним вимогам рекомендовано використання на уроках ігор направленних на взаємодопомогу та співпрацю.

Оцініть матеріал
(5 голосів)

Залишити коментар

куллєр для води