Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся які можуть бути симптоми у дитячій депресії в різні вікові періоди, як проводиться її діагностика, познайомитеся з рекомендаціями фахівців про те, як вивести дитину з депресії
Зміст:

Як проявляється депресія в дітей. Її ознаки для кожного віку

Можливо, Ви вже помічали, що у Вашої дитини бувають радісні дні, а бувають похмурі. А коли один такий набурмосений день затягується і переходить у другий (не кажучи вже про більш тривалому періоді), тоді він починає сприйматися дитиною вже більш серйозно.

депрессия2.png

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Такі часті прояви поганого настрою створюють ризик для подальшого розвитку дитячої депресії, яку дуже важливо вчасно зупинити
Чесно кажучи, всі фахівці припускають присутність поганого настрою у дитини. Його тимчасова дратівливість і негативне мислення є нормою розвитку і дорослішання. Адже звідки йому відомо, як справлятися з певними почуттями і емоціями, якщо він не випробував їх вплив на собі?
Однак, не варто плутати депресію з сумом чи поганим настроєм.

детская_депрессия_3.png

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Депресія відноситься до серйозних захворювань нервової системи
Її вплив на здоров'я дитини можна відрізнити від смутку, відповівши на наступні питання:

 1. Скільки часу Ваша дитина перебуває в сумному настрої?
 2. На скільки при цьому він заглибився у своєму негативному мисленні?
 3. Який вплив мають ці переживання на його звичайну життєдіяльність?
 4. Цікавиться він своїми звичайними щоденними заняттями?

Обдумавши відповіді на наведені вище питання, Ви зможете зрозуміти, що відбувається з Вашою дитиною. Але якщо при цьому Вас щось насторожило – обов'язково обговоріть Ваші сумніви з педіатром або психологом.

симптомы_детской_депрессии.png

Будь-які симптоми дитячої депресії позначаються не тільки на процесі набуття ним нових знань, розширення кола своїх знайомих, але й на виконання своїх щоденних обов'язків.
Фахівцями встановлено, що тривала дитяча депресія без лікування так само чинить негативний вплив на ріст, загальний розвиток та навчання дітей у будь-якому віці. Для зцілення від неї необхідно своєчасно надати дитині належну допомогу. Особливо невідкладна допомога спеціаліста необхідна в ситуації, коли в депресивному стані у дитини виникає небажання жити.

детская_депрессия_6.png

В цілому всі симптоми дитячої депресії дуже схожі на депресію у дорослих, але є невеликі відмінності в залежності від віку
Для дитини від 0 до 3 років причиною депресії може бути:

 • патологія внутрішньоутробного розвитку
 • проблеми при пологах
 • вроджені порушення
 • перенесені важкі інфекційні захворювання.

Так само в цьому віці у малюка може бути типова дитяча депресія,яка виникає з-за недостатнього психоемоційного спілкування з матір'ю, яка:

 • сама може знаходиться в депресії
 • не проявляє турботу про дитину
 • потрапила в лікарню і знаходиться там тривалий час

младенческая_депрессия.png

Тяжка сімейна обстановка з галасливими з'ясуваннями стосунків, насильством і алкоголізмом так само можуть служити причиною дитячої депресії.
Зовні дитячу депресію у малюка до 3 років можна визначити по його:

 •  постійної плаксивості і, примхливості
 • постійним зригуванням, блювоті, зниженим апетиту
 • недостатній приріст зросту і ваги
 • затримки в моторному, психоемоційному та мовному розвитку
 • порушення режиму сну: малюковому безсонні. До особливо небезпечною формою відноситься стан, коли навіть лежачи в темряві у малюка залишаються відкриті очі.

Для дитини від 3 до 7 років причиною депресії може бути:

 • психологічні переживання
 • напружені відносини в сім'ї
 • негативна соціальна обстановка

У цьому періоді дорослішання тільки починається становлення психіки у малюка, а з-за несподівано виник погіршення навколишнього психологічній обстановці навколо нього може виникнути депресія через раніше не встановлених біологічних відхилень у розвитку.


ПАМ'ЯТАЙТЕ!
У віці від 3 до 7 років батькам варто особливо акуратно стежити за соціалізацією своєї дитини і не вимагати від нього неможливого в плані необґрунтованих соціальних вимог, таких як: «Ти не повинен...!», «Ти повинен...!», «Не заважай...!»

детская_депрессия_7.png

Зараз нестійка нервова система чутливого дитини може легко підштовхнути його до депресивного прояву і найстрашніше, що вже є статистика самогубств у п'ятирічному віці!

Зовні дитячу депресію у дошкільника від 3 до 7 років можна визначити по його:

 • множинним тривожним страхам пов'язаним з темрявою або смертю
 • ахворювань: болей в животі, ломящему тіла, розладу шлунку, блювання, головного болю
 • сумного і нудьгуючому зовнішньому вигляду, коли здається, що він хоче заплакати, але іноді він стає веселим безпричинно
 • втрати життєвої енергії,коли йому набридли раніше цікавили його ігри та заняття, але буває проявляються сплески перезбудження
 • трагічних тем у будь-якій грі, коли неодмінно повинен хтось потонути, померти, захворіти, страждати
 • постійному бажанням усамітнитися, уникнути спілкування, але буває і навпаки «прилипання» до батьків,агресії,не тільки в словах, а в діях, звернених на самого себе

З перерахованих вище симптомів дитячої депресії дитини від 3 до 7 років видно, що всі вони нестійкі й досить суперечливі між собою. Цей факт тим більше підказує, що для точної діагностики необхідно проконсультуватися з педіатром, неврологом або профільними фахівцями з конкретного питання.
І тільки тоді, коли діагноз «депресія» ними підтвердиться, тоді необхідні регулярні консультації дитячого психолога і сімейного психолога.

Якщо з Вашим дошкільником виникла така проблема, не погоджуйтеся відразу переходити до медикаментозного лікування дитячої депресії і до серйозних психотропних препаратів. Дуже часто для дітей у цьому віці хороший результат дають регулярні зустрічі з психологом.
З приходом періоду власного усвідомлення, коли дитина вже може точно розповісти про причини своєї поведінки і конкретного стану, але ще не здатний дати оцінку його наслідки відбувається зміни в симптоматиці дитячої депресії.
На практиці особливо часто такий небезпечний діагноз ставиться у дітей з 10 років.

Дитячу депресію у школяра від 7 до 12 років можна визначити по його:

 • Сумного і тоскливому увазі з повним безсиллям і постійною втомою
 • Роздратованості, агресії на близьких і знайомих
 • Частих болів в області живота, голови або взагалі в незрозумілому місці
 • Порушення вміння сконцентруватися
 • Нездатність опанувати навчальну програму, ігнорування домашніх завдань або зовсім протилежне прояв гіпервідповідальності навіть у дрібницях

детская_депрессия_9.png

Як вивести дитину з депресії у цих ситуаціях? Фахівці рекомендують ті ж методи, що вказані вище для попереднього вікового періоду.

ПАМ'ЯТАЄТЕ!
Від дитячої депресії можна позбавити дитину за допомогою занять з дитячим психологом і психіатром за 6 місяців. Головне - до них необхідно без будь-яких церемоній якомога раніше звернутися за консультацією. Тільки спільними зусиллями дитині вдасться швидше подолати цю недугу.

Як вивести дитину з депресії в домашніх умовах

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що професіонали при діагностованій у дитини депресії у своїй роботі використовують різні терапевтичні методи, такі як:

 • когнітивно-поведінкову терапію (КПТ)
 • ігрову терапію
 • дитячо-батьківську арт-терапію
 • сімейну терапію.

детская_депрессия_10.png

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Медикаментозна терапія проводиться тільки при діагностуванні серйозної проблеми
Ви, батьки, можете допомогти дитині позбутися від депресії за допомогою простих і ефективних способів. Спробуйте навчити його:

 • Моделювати нові позитивні способи мислення при кожному спілкуванні
 • Керувати своїм стресом і контролювати своє напруження в різних ситуаціях
 • Способів релаксації, які націлені на контроль глибокого дихання і на м'язи тіла
 • Візуалізувати і усвідомлювати те, що відбувається

детская_депрессия_11.png

Можливо, Вам також знадобляться ці поради від фахівців:

 1. Намагайтеся частіше розмовляти на всі теми і уважно вислуховуйте всі міркування свою дитину в будь-якій обстановці
 2. Станьте злагодженою командою з фахівцем, який працює з ним, обговоривши Вашу участь у професійних терапевтичних заходах
 3. Обговоріть кращий спосіб для підтримки Вашої дитини з працівниками школи або дитячого садка, які беруть участь в його житті, особливо з психологами цих установ
 4. Всілякими засобами підтримуйте найменшу фізичну активність і кожну можливість спілкування дитини з іншими дітьми кожен день
 5. Не доводьте себе до депресивного стану і завжди намагайтеся підтримувати власне здоров'я і благополуччя, а якщо відчуваєте, що не справляєтеся – зверніться до професіонала за підтримкою. Не забувайте, що Ваша гарна фізична і психологічна форма завжди є найкращим прикладом для дитини.

ПІДСУМОК

Всього кілька десятків років тому такого поняття як «дитяча депресія» взагалі не існувало. Всі дорослі були твердо переконані, що дитинство є самою веселою і щасливою деколи в житті людини.
І ось, несподівано для всіх, по білосніжному аркуші дитячої безтурботності проросла чорна смуга зі страшною назвою ДЕПРЕСІЯ, яка виникла від нелюбови і неучасті, відсутності зацікавленості дорослих у справах, почуттях і переживаннях дитини, від неприйняття його бажання, його характерних рис, тобто такого, який він вже народився, а не якогось хочуть його бачити дорослі. Не допускайте такого, щоб дитина почувалася самотньою і непотрібним, намагайтеся відволікти його від гнітючих думок, розвивайте його таланти і активно беріть участь в його житті. Завжди пам'ятайте: світом править любов!

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар

лечении наркозависимости
заказать воду киев цена