Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся чому виникають нічні страхи у дітей,
визначте для себе, що робити, якщо дитина боїться темряви,
познайомитеся з рекомендаціями фахівців і отримаєте відповіді на всі свої запитання
Зміст

Найпоширеніші нічні страхи

Варто відразу зауважити, що з величезного переліку людських емоцій, почуття страху відноситься до найбільш небезпечних. Адже саме завдяки йому ми отримуємо певний досвід, який врізається в нашу пам'ять на все життя і надалі у всіх схожих ситуаціях вона обов'язково буде повертати нас в пережиті емоції

ночные_страхи3.png

Ось тому так важливо серйозно ставитися до будь-яких страхів маленької дитини, яка тільки починає пізнавати навколишній світ.
Давайте разом розглянемо три найбільш поширених нічних страху у дітей:
1. Як бути якщо у дитини страх загадкового героя, який заважає йому самому залишатися в кімнаті?

Ви можете помітити по його ознаками – малюк став лякатися казкових персонажів.
Ваші дії:

проаналізуйте, що вже відомо Вашій дитині про цього героя, знайдіть корінь страху – хто ним, можливо, залякав або де це він сам побачив. Потім, без зайвих слів, з розумінням проблеми, похваліть дитину за його багату фантазію. Далі з посмішкою і запропонуйте застосувати його творчі здібності у ролі художника. Коли малюнок буде готовий, постарайтеся придумати, намальованому чудовиську, кілька хороших якостей і обговоріть це разом. Обережно спробуйте зробити з страшного – смішного.

ночные_страхи4.png

Порада спеціаліста
Іноді таке малювання допомагає позбавити дитину від цілого комплексу страхів, який пов'язаний з сімейною обстановкою навколо дитини. У цьому випадку у страху може бути абсолютно незрозумілий вид. Не поспішайте засуджувати такий малюнок. Тут важливіше, що страх став видимим і для того, щоб допомогти дитині позбутися від нього, залишилося тільки обговорити питання про те, чим він лякає дитину? Постарайтеся просто дати дитині можливість зрозуміти свій страх. Згодом він обов'язково про нього забуде сам.

Що робити, якщо у дитини з'явився страх темряви?

Варто відразу сказати, що цей страх відноситься до найбільш поширеним і виникає занепокоєння відразу після відчуття дитиною, що його хочуть залишити одного і без захисту, коли навколо темрява і невідомість.
Ваше завдання – спростувати це занепокоєння.
Порада спеціаліста
Підберіть такі дитячі ігри в яких потрібно щось робити в темряві: ховатися, шукати скарб, вгадувати знайомі предмети на дотик або провести Екскурсію по кімнаті без світла.

ночные_страхи5.png

Пограйте з дитиною в одну з них і покажіть йому, що в темряві немає нічого страшного! За допомогою таких ігор він поступово перестане бояться темряви.

Як бути з нічними кошмарами у дитини?

Причинами такого страху бувають:

  1. Здавалося б невинна дитяча страшилка з вовком або собакою, яка чомусь вночі приснилася
  2. Повторювана на підсвідомості раніше пережита травмуюча ситуація, яка його реально сильно налякала днем

Ваші дії:
Не відмовляйте дитині в його прохання спати з увімкненим світлом, а постарайтеся обговорити чого саме боїться дитина.

ночные_страхи_7.jpg

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Для нього всі страхи реально існують, і тому не можна його лаяти за це або підсміюватися. Таким способом самі страхи стають тільки сильнішим, а от якщо вникнути в суть проблеми, тоді страх буде переможений.

Як позбавити дитину від нічних страхів
Всі нічні страхи у дітей не повинні залишатися без уваги так як в них часто ховаються:
- якісь проблеми у спілкуванні
- агресивність
- труднощі в соціалізації
- невроз
- різні комплекси.
Для кожного батька важливо своєчасно виявити сам страх і розібратися в його характері, а потім спробувати подолати його своїми силами або підключити професіонала. Це може бути психолог, психотерапевт або психіатр.

Варто звернути Вашу увагу на встановлений фахівцями факт, що на повне позбавлення від конкретного страху повинно пройти до чотирьох тижнів.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Для дитини, що переживає нічний страх, дуже Важливо Ваш спокій і співпереживання. А ось надмірне занепокоєння або байдужість з боку дорослих завадять довірчій бесіді

Все подальше спілкування намагайтеся вести тільки спокійним тоном. У такий неквапливої бесіді необхідно обговорити з малюком його пережитий страх без применшень і насмішок. Просто необхідно постаратися переконати його в необхідності не боятися.
Як Ви розумієте, однією такою бесідою позбавити дитину від нічних страхів неможливо. Це має бути щоденна систематична робота.

ночные_страхи_9.jpg

Зазвичай фахівці рекомендують такі методи позбавлення від нічних страхів:

  • Складати з малюком свою казку або історію про нього з різними пригодами, але завжди зі щасливим кінцем
  • Створювати різні ситуації, які допомогли б йому підвищити свою самооцінку
  • Надавати підтримку його новим захопленням
  • Виділяти навіть найменшу значущість його успіхів з подолання нічного страху
  • Після пережитого нічного страху запропонувати дитині намалювати його, потім обов'язково похвалити малюнок і тільки через кілька днів поговорити про нього.Надалі фахівці рекомендують два способи опрацювання малюнка з нічним страхом:

         1) порвати його або спалити
        2) домалювати огорожу або захист
     • Розіграти лякають обставини у вигляді казки, але самій дитині запропонувати на вибір роль захисника або нападаючого
Завжди пам'ятайте, що основою успіху в позбавленні від нічних страхів є Ваша щира турбота і увага до скарг дитини. Для нього зараз найважливіше створити умови повної безпеки і довіри. І тоді всі нічні страхи легко зникнуть.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

услуги наркологического диспансера