ТОП-10 причин, чому дитина не хоче йти в садок?
Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, як правильно вчинити коли дитина відмовляється ходити в сад, знайдете всі важливі пояснення його діям, познайомитеся з загальними рекомендаціями і визначте для себе індивідуальні шляхи вирішення цієї проблеми
Зміст:
- 5 виправдувальних причин коли дитина категорично не хоче ходити в садок
- 5 серйозних причин коли дитина плаче і не хоче йти в садок
- Як полегшити ситуацію коли дитина не хоче ходити в садок і її психосоматика
5 виправдувальних причин коли дитина категорично не хоче ходити в садок
Багато батьків стикаються з ситуацією, коли дитина дитина не хоче йти в дитячий сад і тоді вони шукають поради в психолога. Безперечно це правильно, але варто відразу Вам повідомити, що моя практика багато разів переконувала мене в тому, що до 3 років дитина має бути з мамою.
Ось це і є перша поважна причина
Практично кожен маленький дитина не хоче ходити в ясла тільки тому, що він боїться чужих людей і чужий обстановки.
Але якщо Ви все-таки наполягаєте на своєму рішенні – віддати дитину в ясла, тоді уважно прислухайтеся до порад вихователів. Адже період адаптації до чужих людей у кожного малюка проходить по-своєму. І тут проблема не тільки в чужих людях, чужій обстановці, але і в харчуванні і режимних моментах. Однак, навіть коли все йде гладко через певні періоди (через 3, 7, 14,21 день) робіть йому маленькі свята – залишайте на один день вдома.
Друга
Коли дитина в 3 роки не хоче ходити в садок – причиною є все та ж адаптація, яка наповнює його страхом, тривогою і хвилюваннями. Фахівці поділяють легку, середню і важку форму адаптації. По часу це може бути 7 днів -21 день - 31 день. Ваші дії повинні бути такі ж як і було сказано вище.
Третя
Якщо дитина 4 роки не хоче ходити в садок, тоді це можна пояснити його дитячим егоцентризмом і навіть егоїзмом, які тримають його будинку, в зоні комфорту та які не дають включитися в активне соціальне життя. Допомогти такій дитині побороти його негативні емоції від збудованого режиму дня і системи правил в дитячому саду Ви можете тільки шляхом поступового включення його в соціум.Четверта
Якщо дитина до 5 років не хоче в садок можливо причина в тому, що він не звик жити по годинах і його це лякає. У такій ситуації постарайтеся поступово почати фіксувати його час сну, щоб він засипав в одне і теж час ввечері і тоді вранці йому легко вставати.
П'ята
Загалом має непряме відношення до самої дитини. Вона швидше пов'язана з дорослими, які обговорюють дитячий садок у присутності дитини і відкрито висловлюють своє негативне ставлення через спогади свого дитинства або аналізуючи якісь негативні відгуки.
Ваші негативні емоції швидко передаються дитині і глибоко западають в пам'ять і потім дитина не хоче в садок. Тому стежте за тим, що Ви говорите про будь-дитячий садок у присутності дитини.
ПІДСУМОК:
Можливо, Вам допоможуть ці практичні поради по першим п'яти причин і Ви дуже скоро переживете момент, коли Ваша дитина повідомить Вам, що він не хоче йти з садка.
Адже щоб вирішити ці проблеми варто тільки Вам внести деякі корективи по режиму і психологічно підготувати дитину заздалегідь до його нових відкриттів. Набагато складніше подолати наступні п'ять причин
5 серйозних причин коли дитина плаче і не хоче йти в садок
В ситуаціях, коли Ви щодня бачите дитячі сцени з примхами, істериками, сльозами і криками і при цьому Ваша дитина заявляє, що він категорично не хоче ходити в садок – зрозумійте це все говорить про його серйозні проблеми.
Вирішити їх, змінивши лише деякі моменти, вже не вийде. Тут необхідно провести повний аналіз ситуації і заглибитись у її походження. Давайте розберемо ці можливі п'ять причин, чому дитина плаче і не хоче йти в дитячий садок
Першою причиною може бути занижена самооцінка та невпевненість у собі сформовані у дитини після постійних порівнянь вдома і в дитячому саду з приниженнями і докорами.
Такій дитині дискомфортно знаходиться в оточенні своїх однолітків не тільки під час занять, але і в різних іграх.
Порада:
Ніколи не давайте своїй дитині порівняльну оцінку.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Кожна дитина – це ангел і він найкращий!
Друга причина часто пов'язана з харчуванням і виникає вона у дітей, які дуже сильно звикли саме до домашньої їжі. Правда, така вередливість в їжі цілком може бути і справедливою.
Порада:
Перед тим, як віддати дитину в дитячий сад поцікавтеся відгуками інших мам про харчування в ньому, Поспілкуйтеся з медичною сестрою або дієт сестрою і розпитайте їх про технології приготування страв і спробуйте приготувати незвичайні для дитини страви вдома, а так само розпитайте про продукти, які завозять в дитячий сад. Вихователям розкажіть про смакових перевагах своєї дитини.
Завжди цікавтеся вранці, коли приходите в дитячий сад з дитиною, ніж його будуть годувати і акуратно попередьте вихователів про його можливу реакцію. А ввечері запитайте у дитини, що він їв і що йому сподобалося.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Капризи і відмова від відвідування дитячого саду можуть бути пов'язані з смаковими вподобаннями дитини
Третьою причиною можуть бути конфлікти з вихователями. На жаль, так буває, але дуже рідко! У такій ситуації дитина зі сльозами буде заявляти, що він не хоче ходити в дитячий садок, щоб не чути докорів, образ і, можливо, не терпіти фізичного насильства і залякувань.
Порада:
Спокійно розпитайте дитину про причини такого запеклого небажання і не поспішайте відразу пред'являти свої звинувачення вихователю. Про свої підозри на початку поговоріть з самими вихователями групи, а потім з завідуючою.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Тільки за результатами внутрішньої перевірки такий педагог може бути покараний.
Четверта причина може бути в комунікативних навичках самої дитини і виникати в ситуаціях коли він не може вибудувати взаємини зі своїми однолітками в групі.
Порада:
Якщо вдома за своєю дитиною Ви не спостерігаєте постійний стан замкнутості і бажання самому усамітнитись, тоді така поведінка пояснюється його не комфортними відчуттями серед дітей.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Зайва відстороненість дитини повинна бути обстежена дитячим психологом
П'ята причина може ховатися в небажанні дитини займатися певним видом діяльності.
Порада:
Поцікавтеся у дитини, чим він займався в саду і як він ставиться до кожного виду діяльності. Можливо, він не любить малювати або ліпити з-за того, що у нього щось не виходить. Так буває! Тоді продублюйте ці заняття вдома.
Як полегшити ситуацію, коли дитина не хоче ходити в садок і її психосоматика
Досліджуючи психологічні фактори, які впливають на виникнення у дітей такого негативного ставлення до дитячого саду психологи рекомендують:
- Дати дитині можливість брати в сад свою улюблену іграшку, яка не дасть йому відчути себе самотнім
- Зменшіть час перебування дитини в садку або підберіть йому тимчасову заміну в другій половині дня
- Частіше розмовляйте з дитиною вранці перед садком на абстрактні теми, які запобіжать капризи і створять гарний настрій
- Активно співпрацюйте з працівниками дитячого садка, знаходьте спільні способи вирішення виниклих проблем.
Не забувайте, що в будь-яких проблемних ситуаціях найголовніше почати з визначення причини, а далі повинен з'явитися план по її усуненню. Удачі Вам!
Залишити коментар
Похожие статьи
-
01
Чим відрізняється дитяча депресія від дорослої?
- 0 Прочитано 683 разів
-
02
Ідеальні рішення від дитячих ревнощів
- 0 Прочитано 530 разів
-
03
Образа і образливість у дитини
- 0 Прочитано 738 разів
-
04
Нічні страхи у дитини
- 0 Прочитано 379 разів
Зараз актуально
-
01
Дитяча кімната для дівчинки
- 0 Прочитано 3972 разів
-
02
Дитяча кімната
- 0 Прочитано 2777 разів
-
03
Логічні ігри для дітей
- 0 Прочитано 3329 разів